Hakkında Bilgiler > Son Dakika Kredi Haberleri 2018 > 2000 TL maaş alıyorum ne kadar kredi çekebilirim?

2000 TL maaş alıyorum ne kadar kredi çekebilirim?

2000 TL maaş alıyorum ne kadar kredi çekebilirim sorusunun cevabı burada. 2000 TL. maaş alan birisinin ne kadar kredi çekebileceğini öğrenebilirsiniz.

Olası kredi çekme durumları söz konusu olduğunda öncelikle daha önce kredi çekip çekmediğinize ve çektiyseniz ödemelerinizin düzenli yapılıp yapılmadığına yani özetle kredi notunuza bakılır. Bu tür durumlarda bankalardan istediğiniz tutarlarda kredi alamama olasılığınız oldukça yüksektir.

Şayet kredi notunuzda ve geçmiş kerdi sicil bilgilerinizde bu tür pürüzler yaşamadıysanız, mevcut borcunuzun olup olmadığına bakılır. Ödemeye devam ettiğiniz bir kredi bulunuyorsa, yine istediğiniz tutarlarda kredi alamama ihtimaliniz oldukça yüksektir. Çünkü size sağlanacak kredinin taksit tutarlarının, belgelendirebildiğiniz aylık gelirinizin %40 ile %70 i arasında olması gerekmektedir.

Diyelim ki hali hazırda herhangi bir kredi taksitiniz yok. Maaşınız da 2000 TL civarında. Bu durumda sizin gelirinizin %70 i oranında yani aylık 1400 TL taksit ödeyebileceğiniz varsayılarak, bu tutarın üzerine çıkılmayacak olan vadelerle kredi çekmeniz mümkündür.

Bir cevap yazın