Hakkında Bilgiler > Genel Bilgiler > +49 Nerenin Kodu? Hangi Ülkenin Alan Telefon Kodu

+49 Nerenin Kodu? Hangi Ülkenin Alan Telefon Kodu

+49 nerenin kodu bilgisi burada. +49 neresi, hangi ülkenin alan telefon kodu kolayca öğrenebilirsiniz.

+49 Hangi Ülkenin Kodu: Almanya

Bonus olarak Hessen eyaletinin Kassel şehri hakkında da bilgi veriyoruz.

KASSEL

NEREYE BAĞLI : KASSEL, Almanya’nın HESSEN eyaletini bağlı bir şehirdir. Tarihi çok eskilere dayanmasına rağmen ekonomisiyle, nüfusuyla, tarihi yerleriyle, ve gezilecek en güzel  yapılarıyla gezilip görülecek bir şehirdir.

ULAŞIM : KASSEL’ e gelirken en yakında inilebilecek iki havaalanı  bulunmaktadır. Havaalanından indikten sonra hoş bir trene binip güzel bir tren seyahati yaptıktan sonra istediğiniz semtin durağında inebilirsiniz.Semt içinde de çok gezip bir yerden bir yere ulaşmak için en uygun fiyatlarda toplu taşıma araçlarını kullanarak hoş anılar biriktirebilirsiniz.

ETKİNLİKLER : KASSEL’ de en başta açık hava etkinliklerinden URWALD SABABURG,  INSEL SİEBENBERGEN  ve KLANGPFARD. Ayrıca FULDA nehri kenarında yapılan şenlikler, her yıl yapılan geleneksel sokak şenlikleri ve dört yılda yapılan mimarlık fuarıdır. Ormanlık alanı nedeniyle yeşil bir şehirdir bu ormanlarda farklı ve güzel etkinliklere adım atılmaktadır.

YEME VE İÇME : İlk öncelikle en merkezinde bulunan dört yol boyunca karşılıklı Türk Kebapçıları bulunmaktadır. Ayrıca  KASSEL’ de çok fazla restoran,  Cafe ve sokak satıcılarına rastlayabilirsiniz . Yiyecekler konusunda BRATWURST,  ve CURRYWURST’ u deneyebilirsiniz. CURRYWURST tercih edilenler  arasında popülerdir. Yine KASSEL’ e özgü olan AHLE WURST çiğ yenen bir yemektir. HÜTT ve KASSELER PİLSNER bira severler için yerli bir içecek türüdür.

NE ALINIR : Bavyera giysisi ile TRACHT , ve en değişik desenlerde porselenler ve daha nice hediyelik eşyalar…

GEZİLECEK YERLER : BERGPARK WİLHELMSHÖHE (park), FREDERİCİANUM (müze) HERCULES MONUMENT (Anıt, doğa yürüyüşü, şelale) OTTONEUM (Tarih müze) KARLSAUE (Konser park) NEW GALLERY (Sanat müzesi) .

Bir cevap yazın