Hakkında Bilgiler > Son Dakika Kredi Kartı Haberleri 2018 > 5406 ile başlayan kredi kartı hangi bankanın?

5406 ile başlayan kredi kartı hangi bankanın?

5406 ile başlayan kredi kartı hangi bankanın sorusunun cevabı burada. Sitemiz üzerinden hangi bankanın kredi kartı 5406 ile başlamaktadır öğrenebilirsiniz.

Bir kredi kartının hangi bankaya ait olduğunu üzerinde bulunan numaradan tespit etmeniz mümkün.

Bu işlem için kredi kartının ilk 6 hanesine bakmanız gerekmektedir. Bu ilk 6 haneden kredi kartının hangi bankaya ait olduğunu, VISA mı yoksa MasterCard mı olduğunu, hatta platinium, gold, business gibi ayrıcalıklı bir özelliğe sahip olup olmadığını bile öğrenmeniz mümkün.

Bu şekilde bir kredi kartının hangi bankaya ait olduğunu tespit etmek için kredi kartları BIN Listesini incelemeniz yeterli. Bu listeye internet üzerinden kolayca erişebilirsiniz. Elinizde ilk 6 hanesi değil de 4 hanesi bulunan bir kredi kartının yine kart türünü ve özelliğini öğrenmeniz mümkündür fakat hangi bankaya ait olduğunu tam olarak öğrenmezsiniz. Fakat ihtimalleri birkaç bankaya indirgeyebilirsiniz.

Mesela kredi kartı BIN listesini incelediğinizde numarası 5406 ile başlayan bir kredi kartının MasterCard olduğunu ve Classic özelliğe sahip olduğunu kolaylıkla tespit edebilirsiniz. Kartın bağlı olduğu baka konusunda ise elinizde Garanti Bankası, İş Bankası ve HSBC Bankası şeklinde 3 ihtimal bulunduğunu görebilirsiniz.

Bir cevap yazın