Hakkında Bilgiler > Son Dakika Kredi Kartı Haberleri 2018 > 5549 ile başlayan kredi kartı hangi bankanın?

5549 ile başlayan kredi kartı hangi bankanın?

5549 ile başlayan kredi kartı hangi bankanın sorusunun cevabı burada. Sitemiz üzerinden hangi bankanın kredi kartı 5549 ile başlamaktadır öğrenebilirsiniz.

Kredi kartlarının hangi bankaya ait olduğunu üzerindeki numaralardan tespit edilebildiğini daha önce de aktarmıştık. Bu tür bir tespitte bulunabilmeniz için kredi kartının ilk 6 hanesini biliyor olmanız gerekiyor. Bu ilk altı hane rakam sayesinde kredi kartının hangi bankaya ait olduğu ile birlikte, kartın MasterCard veya VISA olduğunu ve de ayrıcalıklı özelliğe sahip olup olmadığını da öğrenebiliyorsunuz.

5549 sayısı üzerinden yola çıkarak bir örnekleme yapacak olursak, elimizde 6 hane yerine 4 hane bulunduğu için böyle bir numarayla başlayan kartın ait olduğu bankayı tam tespit edemeyiz ama BIN Listesi yardımıyla seçenekleri hayli daraltabiliriz. Bazen bu tespit için 4 hane de yeterli olabiliyor. BIN listesini incelediğimizde bu örneğimizdeki 5549 ile başlayan kartların sadece Garanti Bankasına ait olduğunu görüyoruz. Bu kart aynı zamanda bir MasterCard ve Classic özelliğe sahip.

Bir cevap yazın