Hakkında Bilgiler > Son Dakika Kredi Haberleri 2018 > Adıma kayıtlı banka hesaplarını nasıl öğrenebilirim?

Adıma kayıtlı banka hesaplarını nasıl öğrenebilirim?

Adıma kayıtlı banka hesaplarını nasıl öğrenebilirim sorusunun cevabı burada. Adınıza kayıtlı olan banka hesaplarını nasıl öğreneceğinizi bulabilirsiniz.

Siz de yıllardır pek çok banka ile çalışan insanlardansanız şayet bir zaman sonra hangi banka hesabım var gibi soru işaretleri ile zihninizi meşgul eder bir duruma düşebilirsiniz. Böyle bir durum yaşıyorsanız şayet ne yapabilirsiniz ve hangi bankalarda aktif hesabınız olduğunu nasıl öğrenebilirsiniz?

Üzülerek belirtmeliyiz ki bu bilgileri elde edebilmek için bankaları tek tek ziyaret etmeniz gerekiyor. Bütün bankaları gezmeniz gerekir mi bilemiyoruz çünkü o sorunun cevabı sizde saklı. Ama önceden hangi bankalarla çalıştığınızı muhakkak hatırlıyorsunuzdur. Hatırladığınız bu bankaları tek tek gezerek aktif hesabınızın bulunup bulunmadığını sorabilirsiniz.

Önceden çalıştığımız bankaları hatırlıyorsak oralarda hesabımız vardır neden tek tek dolaşalım diyebilirsiniz. Daha öncede belirttiğimiz gibi 2013 yılı Eylül ayında düzenlenen tebliğ ile 6 ay boyunca işlem görmeyen hesapların kapatılması söz konusu olduğundan hangi bankadaki hesaplarınızın pasif hangi bankadaki hesaplarınızın aktif veya hangi bankadaki hesaplarınızın kapanmış olduğunu sadece bu şekilde öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın