Hakkında Bilgiler > Genel Bilgiler > Avusturya Cenaze Fonu

Avusturya Cenaze Fonu

Dünya’nın her bir köşesinde Türk vatandaşlarımız yaşamaktadır. Buradaki insanların vefat etmeleri durumunda vefat edenin yakınları, Türkiye’de cenaze gömü hizmetlerini sürekli olarak araştırmaktadırlar.

Avusturya’da hizmet veren; https://www.avusturyacenazefonu.at/ ve https://www.islamische-bestattung.at/ isimli şirket; vefat eden kişilerin cenaze hizmetlerini ve Türkiye’ye nakil hizmetlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirmeyi amaç edinmiştir.

Avusturya Cenaze Fonu memleketinden uzakta yaşayan yurttaşlarımızın en zor dönemlerinde yanlarında olarak, yardımlaşma ve dayanışma duygusunu gurbette de yaşatmak amacı ile kurulmuş bir dernektir.

40 yılı aşkın süredir hizmet veren Avusturya Cenaze Fonu, kuruluşundan bu yana Avusturya’da ikamet etmekte olan üyelerimizin cenazelerinin yıkanması, kefenlenmesi, nakledilmesi ve talep edilen yerde defnedilmesi için gerekli prosedürleri yerine getirmektedir. Atib Alevi, sunni, diyanet kurallarına uygun bir şekilde tüm müslümanların en uygun şekilde gömülmesi için emek sarf etmektedir.

Sizlerde “muslimische bestattung” hizmetleri için bu siteleri ziyaret ederek iletişim sayfalarından müşteri temsilcisiyle görüşebilir, dilediğiniz tüm sorulara cevap alabilirsiniz.

 


Bir cevap yazın