Hakkında Bilgiler > Son Dakika Kredi Haberleri 2018 > Banka kartı güvenlik kodu nerede yazar?

Banka kartı güvenlik kodu nerede yazar?

Banka kartı güvenlik kodu nerede yazar sorusunun cevabı burada. Sitemiz üzerinden banka kartlarının güvenlik kodunun nerede yazdığını öğrenin.

Günümüzde tıpkı kredi kartları gibi banka kartlarını da internet alışverişlerinde kullanabiliyoruz. En çok bu tür kullanımlarda gereken bilgilerden biri ise kartın güvenlik kodu. Peki bankamatik kartının güvenlik kodu nerede yazıyor?

Eski nesil banka kartlarının çoğunda güvenlik kodu bulunmuyor. Bu kartlar ile internet alış verişi gibi işlemler de yapamıyorsunuz zaten. Ama yeni nesil tüm kartlarda internet alışverişi kullanımlarına uyumlu olan bir özellik mevcut ve sebepten dolayı bu banka kartlarında da artık güvenlik kodu olarak tabir edilen numaraya yer veriliyor.

Banka kartınızın güvenlik kodu da kredi kartlarında olduğu gibi kartın arka yüzünde bulunuyor. Banka kartlarında direk 3 haneli olarak verilebilen bu kodlar bazı durumlarda 7 haneli sayılar şeklinde de görünebiliyor. Kartınızın arka yüzünde 7 haneli bir sayı varsa şayet dikkatli baktığınızda 3 hanenin özellikle ayrı yazılmış olduğunu fark edeceksiniz. İşte bu üç haneli sayı kartınızın güvenlik kodunu ifade ediyor.

Bir cevap yazın