Hakkında Bilgiler > EFT Saatleri ve Ücreti, EFT Nedir - Ne Demek - Nasıl Yapılır? > EFT Ne Zaman Hesaba Geçer? > Cuma Günü Yapılan Eft Ne Zaman Hesaba Geçer?

Cuma Günü Yapılan Eft Ne Zaman Hesaba Geçer?

Cuma günü yapılan eft ne zaman hesaba geçer sorusunun cevabı burada. Sitemiz üzerinden cuma günü yaptığınız eftnin ne zaman hesaba geçeceğini öğren.

Eft başka bir bankada bulunan hesaba para aktarılması için kullanılan bir işlemdir. Bu işlem iki banka arasında yapıldığı içinde mesai saatleri içinde yapılması şarttır. İş günü olan Cuma günü yapılan eft işlemi de aynı gün tamamlanmaktadır. Bunun yanında eft işlemi bankaların işlem yoğunluğunun çok olması halinde uzun sürebileceği için erken saatlerde yapılması iyi olacaktır aksi takdirde Cuma günü mesai saatinin bitimine yakın yapılacak eft işleminin tamamlanması pazartesi gününe kalabilecektir.

Bu durumda siz ve para transferini bekleyen kişinin problem yaşaması olası olacağı için özellikle eft işlemleri için öğle saatlerinin geçirilmemesi gerekmektedir. Mesai saatinin bitmesine yakın olduğunda yoğunluktan işlem yapılamayabilir.

Bir cevap yazın