Hakkında Bilgiler > EFT Saatleri ve Ücreti, EFT Nedir - Ne Demek - Nasıl Yapılır? > EFT Ne Zaman Hesaba Geçer? > Cumartesi Yapılan Eft Ne Zaman Hesaba Geçer?

Cumartesi Yapılan Eft Ne Zaman Hesaba Geçer?

Cumartesi yapılan eft ne zaman hesaba geçer sorusunun cevabı burada. Sitemiz üzerinden cumartesi günü yaptığınız eftnin ne zaman hesaba geçeceğini öğren.

Bir bankada olan hesabınızdan başka bir bankadaki hesaba para transferi yapmak istediğinizde yaptığınız işleme eft denilmektedir. Eft bankalar arası yapılan bir işlem olduğu için mesai saatleri içinde gerçekleşmektedir. Bu nedenle cumartesi ya da Pazar gibi tatil günlerinde yapılan eft işlemleri ancak mesainin başladığı pazartesi günü içinde hesaba geçecektir.

Sizin eft işlemini yaparken de ileri tarihli eft işlemi yapmanız gerekecektir. Bu işlemi yaparken tarihin pazartesi gününü yani iş gününü gösteriyor olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Pazartesi günü sabah 8.30 da mesai saati başladıktan sonra eft işleminiz gerçekleşecek ve para transferi yapılarak karşı hesaba aktarılarak işlem tamamlanacaktır.

Bir cevap yazın