Hakkında Bilgiler > Genel Bilgiler > E-Ticaret Sanal Pos Nasıl Alınır?

E-Ticaret Sanal Pos Nasıl Alınır?

E-ticaret sanal pos nasıl alınır, yeni e-ticaret sitesine sanal pos entegre etmenin yolları nelerdir hakkında bu sayfa üzerinden bilgi alabilirsiniz!

E-ticaret her geçen gün gerek dünyada gerekse ülkemizde popülaritesini artırıyor. Yapılan anketler sonrasında, tüketicilerin e ticareti çok sevdiği, internet üzerinden almak istedikleri ürün çeşitliliğin artırılmasını istedikleri sonucu ortaya çıkıyor. Bunu gören işletmeler de hızla sistemlerini e ticaret üzerine kuruyor ve bu yönde yatırımlarını yapıyor.

Büyük markaları düşündüğümüzde; hemen hemen hepsi müşterilerine internet üzerinden alışveriş imkanı sunuyor. Ancak bunun da bir teknik boyutu bulunmaktadır. Yani müşterilerin internet  üzerinden alışveriş yapabilmeleri için belli bir ödeme sistemi olması gerekmektedir. Kapıda ödeme, EFT / havale sistemleri bu konuda ortaya koyulan çözümlerden. Ancak bu konudaki en büyük çözüm sanal pos teknolojisi… Tüketiciler kredi kartlarıyla internet üzerinden alışveriş yapmayı daha çok tercih etmekte. Bu konularda bilgi paylaşımında bulunmak için bu yazımızda sizlere sanal pos ve e ticaret sitesine sanal pos nasıl entegre edilir konusunu açacağız.

Sanal pos kullanmaya karar veren bir işletmenin öncelikle bu konuda hangi banka ile çalışacaksa o bankaya sanal pos başvurusu yapması gerekmektedir. Bu başvuru işlemi sırasında bir kısım belgeler gerekmektedir. Bu belgeler; nüfus cüzdanı fotokopisi, vekaletname, vergi levhası, oda kayıt belgesi ve imza sirküleridir. Ayrıca sanal pos başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Bu formu bankaların internet siteleri üzerinden ya da şubelerinden temin edebilirsiniz. Başvurumuzu yaptıktan ve onayı aldıktan sonra ise sıra sanal pos sisteminin e ticaret sitesine entegre edilmesine gelir. Bu konu maalesef yazılım konusunda uzmanlık gerektirmektedir. Bunun için uygun fiyatlarla paket programlar sunan birçok bilişim firması bulunmaktadır. Bu firmalarla yapacağınız anlaşma sonrası sanal pos sistemi e ticaret sitenize kurulacaktır. Ancak bankadan sanal pos alabilmeniz için banka tarafından e ticaret siteniz detaylı olarak incelenecektir. Sitenizde 256 bit ya da 128 bit SSL güvenlik sertifikaları olması gerekmektedir. Ayrıca banka tarafından belirlenecek; müşterileriniz ile sizin aranızda yapılacak bazı sözleşmelerin de (uzaktan satış sözleşmesi, ürün iade sözleşmesi, satış iptal sözleşmesi, vs.) sitenizde olması gerekir. Bu konuda kurumsal hizmet veren bilişim firmaları gerek yazılım konusunda uzman olmaları ve gerekse mevzuata da hakim oldukları için bir nev’i anahtar teslim e ticaret sitesi kurmaktadır.

Bir cevap yazın