Hakkında Bilgiler > Genel Bilgiler > Emekli olan kişiler nasıl faizsiz kredi alabilir?

Emekli olan kişiler nasıl faizsiz kredi alabilir?

Bu yasa siz sevgili emeklileri ilgilendiriyor. Yıllardır faizsiz kredi almak için beklediğinizi biliyoruz. Yıllardır çalışıp emekli olmuş krediye ihtiyaç duyan emekliler faiz ödemeden kredi çekmek mümkün mü? Beklenen yasa yürürlüğe girdi bu haber emekliye müjde anlamı taşıyor. 2016 yılında emeklilere faizsiz kredi promosyon olarak PTT, T.C Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıf Bankası aracılığıyla verilmesi düşünülmektedir. Seçimlerden sonra uygulanacak olan bu yasanın paket içeriği belli olmaya başladı.

Emeklilere faizsiz kredi verme desteği çıktı. Ayrıca bunun yanı sıra üniversite mezunlarına iş bulana kadar maaş ve her evde bir sigortalı olması konusu da gündemde. Ak partinin seçim kampanyasının en önemli konusu olan bu durum sosyal tarafın yüzünü güldürecek maddelerden oluşuyor. Emekliler için düşünülen faizsiz kredi konusu için çalışmalar devam ediyor. Bu durumda hem kredi çekmek isteyen emeklilerin kredi çekmesinde kolaylık sağlanacak. Hemde faizsiz kredi çekmek isteyen emeklilere faizsiz 1 yıl ertelemeli kredi çekme imkanı verilecek.

Böylelikle emekliler parayı aldıktan sonra 1 yıl ödeme yapmayacak. Sonraki ödeme taksitleri ise kolay ödemeli olacak ve uzun bir zaman sürecine yayılacak. Ayrıca söylediğimiz gibi üniversite mezunu olan kişiler iş bulana kadar maaş verilmesi konusu da gündem de yerini alıyor. Proje hem genç işsizlik oranını ele alırken hemde üniversite mezun gençleri mağdur etmemek amacını taşıyor. Her evde bir sigortalı olması konusu ise herkesin sosyal güvenceye sahip olması konusu amaçlanıyor.

Evet emeklilerin yüzünü güldürecek projeler yolda. Seçimlerden sonra Ak parti emeklilerin hem gelirlerinin artması hemde ödeme kolaylıkları sağlamak için planlar yapıyor. Ödeme kolaylıklarında uzun vadelere sunulması düşünülüyor. Emekliler kamu bankalarında maaşlarının 10 katına varan miktarda kredi çekebilecekler. Kredi ödemelerine ise 1 yıl sonra başlayacaklar.

Ak partinin en önemli seçim paketi olarak sunulan bu kampanyalar ülkenin büyük bir kesimine faydalı olacak gibi gözüküyor. İşçisinden memuruna memurundan çalışanına kadar pek çok kişiyi ilgilendiren bu yasanın yürürlüğe girmesi için çalışmalar devam etmekte. Faizsiz kredi alan emekliler böylelikle rahatlayacak ve geri ödemesi kolay imkanlardan yararlanacaklar.

Bir cevap yazın