Hakkında Bilgiler > Genel Bilgiler > Findeks kredi notu nasıl sorgulanır?

Findeks kredi notu nasıl sorgulanır?

Bugünlerde herkesi ilgilendiren bankalarla arası iyi olan bir çok kişinin iyi bildiği bir konu kredi notu. Yurt dışında uzun yıllardır uygulanan fakat ülkemize yeni gelmiş bir yöntem kredi sorgulama . Bu sorgulama metoduyla kişilerin ödeme bilgilerine kredi ve kredi kartı borçlarına kolayca erişilebiliyor. Bankalar bugün kredi isteyen herkeste kredi notunu göz önünde bulunduruyor. Kredi notları insanların geçmiş borçlarını ve bankalarla ilişkilerini ifade eden puanlama sistemidir.

Her banka kendilerine zamanında ve düzenli ödeme yapan müşterilerle çalışmak ister. Kendilerini riske atmamak için bu şarttır. Güvenilir bir kişi olmanın ilk şartı bankaların gözünde kredi notudur. Eğer kredi notunuz yüksekse kredi almamanız için bir sebep yoktur aslında. Kredi notu yüksek olan kişiler bu konuda rahat olabilirler. Fakat kredi notu düşük olanlar için aynı durum geçerli değil, hangi bankaya giderseniz gidin kredi puanınız hep karşınıza çıkacaktır.

Ve düşük puanlı bir müşteriye hiçbir banka kredi vermek istemeyecektir. Bir çok bankadan red cevabı aldığınız zaman bu durum kredi puanınıza da eksi olarak yansıyacaktır yine. Bu yüzden bir çok bankaya kredi başvurusu yapmak yerine kredi puanınızı yükseltmek için çabalamalısınız. Öncelikle borçlarınızdan kurtulun hepsini kapatın sıfırlayın. Bu hareket bankaların sizin hakkınızda pozitif düşünmesini sağlayacaktır. Yani kredi notunuz düşükken kredi almanız kolay olmayacaktır bir çok banka olumsuz cevapla sizi reddedecektir.

Bu durumlara maruz kalmak istemiyorsanız ödemelerinizi zamanında yapmalısınız. Kredi çekmek bugünlerde hemen hemen hepimizin ihtiyaç duyduğu bir konu. Kimisi ev kimisi araba hepimiz bir çok şey için krediye başvuruyoruz. Findeks kredi notunu öğrenmek için findeks sitesine girip T.C kimlik numaranızla işleminize devam etmeniz yeterlidir. Bu sayede karşınıza kredi ve kredi kartı ödemelerinizin düzenli olup olmadığı kısa sürede gelecektir. Findeks sorgulama ücreti 1 adet 4 TL olmaktadır. Findeks uyarı hizmeti ile kredi notunuz 1.500den aşağı veya kredi kartı harcamaları 5.00 TL nin üstünde olursa gibi tanımlamalarda, size findeks tarafından uyarı mesajı gönderilir bu hizmetin yıllık bedeli de 54 TL dir.

Bir cevap yazın