Hakkında Bilgiler > Genel Bilgiler > Gelir belgesiz kredi veren bankalar

Gelir belgesiz kredi veren bankalar

Bugünlerde hemen hemen herkesin ihtiyaçları, İhtiyaçlarını karşılayabilmesi için paraya ihtiyacı oluyor. Herkes eşinden dostundan para istemeyebiliyorlar. Bu durumda ilk akıllara gelen konu kredi çekmek oluyor. Akıllı kullanıcılar için kredi çekmek büyük avantaj eğer kredi çekerken miktarı düşük olup harcamalarımızı buna göre yaptığımız zaman kredi çekmek pekala avantajlı bir yöntem. Buna göre miktarı doğru belirlemeli ve bu konuda dikkatli olmalıyız.

Bankaların istediği ve aradığı şey tam da bu acil paraya sıkışmış ihtiyacı olan elinde parası kalmamış kişiler. Bu sebepten sizlere çeşitli kampanyalar sunacaklar çeşitli tekliflerde bulunacaklardır . Ama siz tedbirli olun ve yine de fazla para çekmemeye özen gösterin. Bankalar kredi vermek için müşterilerden bazı belgeler istemektedirler. Bu belgelerden en önemlileri nüfus cüzdanı ve elbette ki gelir belgesi olacaktır. Fakat bazı bankalar gelir belgesi istemede müşterilere kredi verme imkanı da sunmaktadırlar.

Yapılması gereken müşterinin şubeler aracılığıyla bankaya başvuruda bulunması. Özellikle bankalar daha önce krediye başvuruda bulunup ödeyememiş kişiler olduğu için belirli dönemlerde bu konuda esneklik gösterebilirler. Yani gelir belgesiz kredi veren bankalar bulunmaktadır. Bunlardan bazılarına örnek vermek gerekirse Finansbank, OdeaBank, Garanti Bankası, Denizbank gibi ihtiyaç kredisi adı altında kredi kullandırmaları zaman zaman görülebilmektedir. Kredi çekerken gelir belgeniz olmasa da üzerinde bir gayrimenkulünüzün olması veya kredi notunuzun yüksek olması oldukça önemlidir. Unutmamak gerekiyor bankalar güvenilir müşteri ye sahip olmak için zarara uğramamak adına kendilerini korumak isteyeceklerdir.

Güvenilir bir müşteri iseniz kredi notunuzu her zaman yüksek tutmak en önemli mantık . Kredi notu yüksek bir müşteriye her banka kredi vermek isteyecektir. Gelir belgeniz yoksa bile kredi puanınız sizin ödemelerinizi temsil eder. Yani bankalarla herhangi bir problem yaşamamış olup ödemelerinizi düzenli ve zamanında yapıyorsanız gelir belgesiz kredi almanız çok ta imkansız değildir. Gelir belgesiz kredi veren bankalar 20 bin liraya kadar kredi verebilmektedirler. Yani genel olarak bankalar sizin almış olduğunuz krediyi ödeyeceğinizden emin olduğu zaman bu durumu kabul eder.

Bir cevap yazın