Hakkında Bilgiler > EFT Saatleri ve Ücreti, EFT Nedir - Ne Demek - Nasıl Yapılır? > EFT Ne Zaman Hesaba Geçer? > Gün İçinde Yapılan Eft Ne Zaman Hesaba Geçer?

Gün İçinde Yapılan Eft Ne Zaman Hesaba Geçer?

Gün içinde yapılan eft ne zaman hesaba geçer sorusunun cevabı burada. Sitemiz üzerinden gün içinde yaptığınız eftnin ne zaman hesaba geçeceğini öğren.

Elektronik fon transferi olarak açılımı yapılabilecek eft işlemi bir bankadaki hesabınızdan diğer bankada ki hesaba para göndermek olarak açıklanabilir. Eft işlemi ise iş günlerinde ve mesai saatlerinde gerçekleşen bir işlemdir. Siz de gün içinde eft yaptığınızda bu işlem aynı gün sonuçlanacak ve para transferi gerçekleşecektir.

İşlemin tamamlanmasını önleyecek tek şey ise eft işleminin mesai saatinin sonuna doğru yapılmış olmasıdır. Bu durumda işlemin yapılması takip eden ilk iş gününe kalabilecektir. Gün içinde eft yapılması gerekiyorsa bunun için erken saatlerin tercih edilmesi daha doğru bir davranış olacaktır. Akşamları ya da tatil günlerinde de ileri tarihli eft işlemi yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın