Hakkında Bilgiler > EFT Saatleri ve Ücreti, EFT Nedir - Ne Demek - Nasıl Yapılır? > EFT Ne Zaman Hesaba Geçer? > Haftasonu Yapılan Eft Ne Zaman Hesaba Geçer?

Haftasonu Yapılan Eft Ne Zaman Hesaba Geçer?

Haftasonu yapılan eft ne zaman hesaba geçer sorusunun cevabı burada. Sitemiz üzerinden haftasonu yaptığınız eft işleminin ne zaman hesaba geçtiğini öğren.

Bankalarda eft en çok yapılan işlemler arasında yer almaktadır. EFT yani elektronik fon transferinin gerçekleşmesi için mesai saatlerinin olması gerekmektedir. Aksi takdirde yapılan eft ilk iş günü içinde hesaba geçecektir. Yani siz bankanızdan hafta sonu eft yapmak istediğinizde bunun gerçekleşmesi için hafta sonunun geçerek pazartesinin yani ilk iş gününün gelmesi gerekmektedir.

Aynı şekilde gece yapılan eftlerde ertesi gün mesai saatleri başladığında hesaba geçmektedir. Eftnin hesaba geçme saati olarak da sabah 8.30 ile mesai bitimi olan 17.00 saatleri olacaktır. Bu şekilde bir bankadan diğer bankaya para gönderme işlemi pratik olarak yapılabilmektedir havaleden farkı ise sadece mesai saatleri içinde gerçekleşmesidir.

Bir cevap yazın