Hakkında Bilgiler > Son Dakika Kredi Kartı Haberleri 2018 > Hiç kullanılmayan kredi kartı nasıl iptal edilir?

Hiç kullanılmayan kredi kartı nasıl iptal edilir?

Hiç kullanılmayan kredi kartı nasıl iptal edilir sorusunun cevabı burada. Sitemiz üzerinden hiç kullanmadığınız kredi kartının nasıl iptal edildiğini öğren.

Birçok kredi kartı, sunmakta olduğu avantajlar ile hepimizi cezbedebiliyor. Bazen çalıştığımız bankalar talep etmediğimiz halde bize kredi kartı tahsis edebiliyor. Tarafınıza istemediğiniz halde tanımlanan kartları hiç kullanmadan ve aidat ödemeden kolaylıkla kapatmanız mümkün. Bunun için ekstra bir şey yapmanıza ise gerek yok. Sadece, kartı kullanmadan 180 gün dolmasını beklemeniz yeterli.

2013 Eylül ayı başında TBB tarafından uygulamaya alınan tebliğde, 180 gün yani 6 aylık süre zarfı içerisinde hiçbir hareket görmemiş kredi kartları ve vadesiz banka hesaplarının hesap kullanım ücretine tabi tutulamayacağı, bu tür hesapların ve kartların durumu hakkında müşteriye bu süre sonunda bilgi verilmesi gerektiği, müşteri dilerse yine herhangi bir ücret talep edilmeden kredi kartının veya banka hesabının sorunsuz bir şekilde kapatılabileceği belirtilmiştir.

Bir cevap yazın