Hakkında Bilgiler > Genel Bilgiler > İş Bankası SMS Kredi

İş Bankası SMS Kredi

Teknolojiyi kendi sistemlerine en iyi şekilde adapte eden bankalar arasında yer alan İş Bankası SMS kredi kullandırma oranları ile de öne çıkmaktadır.

SMS kredi başvurusu için sadece tek bir kısa mesaj gönderilmesi yeterli olurken banka yapılan kredi başvurusunu değerlendirmekte ve İş Bankası kredi başvuru sonucu sadece dakikalar içerisinde verilmektedir.

İş Bankası Kredi Ön Onay 

Kredi başvurusu onaylanan kişilere kredi başvuru sonucu olumlu olduysa aynı cep telefonu numarasına kredi ön onayı mesajı gönderilmektedir.

Kredinin ön onay alması başvurunun kabul edildiği, gerekli kredi başvuru evrakları ile banka şubesinin ziyaret edilmesi durumunda kredinin kullanılabileceği anlamına gelmektedir.

İş Bankası SMS Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kısa mesajla kredi kullanmak isteyen kişilerin tek yapmaları gereken cep telefonlarının kısa mesaj bölümünden NAKİT yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra kimlik numarası, kullanılmak istenen kredi tutarı ve aylık belgelenebilir gelir tutarının her birinin arasında yine bir boşluk bırakılarak yazılması ve bu mesajın 4402 numarasına SMS gönderilmesi yeterlidir.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta mutlaka aylık gelir tutarı yazılırken belgelenebilir gelir tutarının yazılmasıdır. Yani maaş bordrosu ile kredi başvurusunda bulunacak olan kişilerin bu bordroda yazan tutarı göstermeleri gerekir. Aksi halde maaş yazısı vermeyecek olan kişilerin maaşları bordroda daha düşük yer alıyorsa kredi ön onayı almalarına rağmen kredi kullandırımları gerçekleştirilemez.

Bir cevap yazın