Hakkında Bilgiler > EFT Saatleri ve Ücreti, EFT Nedir - Ne Demek - Nasıl Yapılır? > İş Bankasından Ptt’ye Eft Nasıl Yapılır?

İş Bankasından Ptt’ye Eft Nasıl Yapılır?

Türkiye iş bankasından Ptt’ye eft nasıl yapılır sorusunun cevabı burada. Sitemiz üzerinden İş bankasından PTT’ye kısayoldan eft nasıl yapılır öğrenebilirsiniz.

Bankacılık sektörünün gelişmesinin yanında ayrıca PTT’de büyük bir kurum olarak para gönderme ve para çekme işlemlerinin de yapılabilmesi için hizmet vermesinin yanında artık bankalardan eft gönderilebilmesi ile de müşterilerine kolaylıklar yaşatmaya başlamıştır. Bu işlemin artık yapılabiliyor olması sayesinde artık insanlar ptt yolu ile birine para göndermek istediklerinde bunun için İş Bankası hesaplarından eft yapabilmektedirler.

Burada pttnin Vakıf katılım bankası ile yaptığı anlaşma gereği banka olarak Vakıf katılım seçilmelidir. Daha sonra ise alıcının ptt çeki hesap numaralarının girilmesi gerekmektedir. İstendiği takdirde şehir olarak da Ankara seçilmelidir. Bu şekilde yapılacak eft işlemi de pratik olmasının yanında hızlı bir şekilde para gönderimi yapılmasını sağlamaktadır.

Bir cevap yazın