Hakkında Bilgiler > EFT Saatleri ve Ücreti, EFT Nedir - Ne Demek - Nasıl Yapılır? > İş Bankasından Ziraat Bankasına Eft Nasıl Yapılır?

İş Bankasından Ziraat Bankasına Eft Nasıl Yapılır?

İş bankasından Ziraat bankasına eft nasıl yapılır sorusunun cevabı burada. Sitemiz üzerinden İş bankası üzerinden Ziraat’e eft yapma işlemi anlatılıyor.

İş bankasında hesabınız var ve Ziraat bankasında hesabı olan birine para göndermek istiyorsanız bunun için yapmanız gereken işlem eftdir. Eft yapmak için iki yol izleyebilirsiniz. Bunlardan birincisi internet bankacılığını kullanıyorsanız eğer buraya girerek eft gönderme bölümüne girmelisiniz. Burada sizden alıcının iban ve ad soyad bilgileri istenecektir. Bu bilgilerin tam ve doğru olarak girilmesi halinde işlem mesai saatleri içindeyse kısa sürede gerçekleşecektir.

Mesai saatleri içinde olmayan eftler için ertesi iş gününün beklenmesi gerekmektedir. Bu nedenle siz de eft yapmak istediğinizde mesai saatlerinin içinde ve sonuna yaklaşmadan bu işlemi yapmalısınız. İş günleri dışında yapacağınız eft ileri tarihli olacak ve ilk iş gününde işleme alınacaktır.

Bir cevap yazın