Hakkında Bilgiler > Son Dakika Kredi Kartı Haberleri 2018 > Kredi Kartı Borcu 1 Hafta Gecikirse Ne Olur?

Kredi Kartı Borcu 1 Hafta Gecikirse Ne Olur?

Kredi kartı borcu 1 hafta gecikirse ne olur sorusuna cevap alabilir, 1 hafta geciken kredi kartı borcunun faizle ne kadar olacağını görebilirsiniz.

Kredi kartlarının, kullanırken oldukça kolaylık sağlayan bir gereç olduğuna hepimiz hemfikirizdir. Fakat ödeme günleri geldiğinde ekstreyi gördüğümüzde bazen yelkenleri suya indirmemek de pek mümkün olmuyor. Kredi kartları hayatımızda en önemli ödeme yöntemlerinden biri haline gelmiş durumda ve kredi kartları ile bir çok şeyi taksitlendirerek alma imkanına da sahibiz.

Çoğumuzun yaşadığı bir durum olduğunu rahatlıkla söyleyebileceğimiz bir husus var ki o hususun da bazı zamanlarda kartımızı gereğinden fazla kullanıp, ödemesi geldiğinde bütçemizin açık vermesi olarak ifade edebiliriz.

Bu tür durumlarda kart borcunuzu gününde ödeyemeyebilirsiniz ve ödemediğiniz tutarlara günlük faiz uygulandığını belki de hemen hepimiz deneyimlemişizdir. Konu ile ilgili yeterli bilgisi olmayanların da olabileceği ihtimaline karşı bu konuda bir örnekleme yapmak istiyoruz.

Mesela kart limitiniz 1000 TL diyelim. Ödeme yapmanız gereken gün herhangi bir ödeme yapamadınız ve bu şekilde 1 hafta zaman geçti. Böyle bir durumda olacak şey şudur: 1000 TL tutarındaki borcunuz üzerinden her gün için ortalama %1,5 faiz uygulanır. 1 haftanın sonunda 1000 TL olması gereken borcunuzu 1090 TL veya 1100 TL şeklinde ödemek durumunda kalırsınız. Bu durumu sürekli tekrarlamadığınız taktirde sadece faiz uygulanır ve kredi notu konusunda herhangi bir problem yaşamazsınız.

Bir cevap yazın