Hakkında Bilgiler > Son Dakika Kredi Kartı Haberleri 2018 > Kredi kartı borcu 3 ay ödenmezse ne olur?

Kredi kartı borcu 3 ay ödenmezse ne olur?

Kredi kartı borcu 3 ay ödenmezse ne olur sorusuna cevap alabilir, 3 ay boyunca kredi kartı borcunu ödemediğinizde kartınız kapanıyor mu öğrenebilirsiniz.

Kerdi kartı kullanımı hemen hemen hepimiz için vaz geçilmez ödeme yöntemlerinden biri halini almış durumda. Son yıllarda kullanımı oldukça artan kredi kartlarının bizi strese soktuğu dönemler ise ödeme gününün yaklaştığı tarihler oluyor. Kart borçlarımızı zaman zaman bütçesini oldukça zorlayarak ödeyenler olduğu gibi, kimi zaman ise bir sonraki döneme bırakarak ayı çevirmeye çalışanlarımız da oldukça fazla.

Kart borcunu ilgili dönemde ödemeyerek, bir sonraki dönem ödeme yolunu tercih ettiğinizde ise oldukça stresli bir sürecin kapısını aralamış oluyoruz. Bir sonraki dönem de borcun tamamını ödemekte zorlanıp bu sefer asgari tutarları ödemeye başlıyoruz ve önünün alınması oldukça zor bir sürece hızla yelken açmaya devam ediyoruz.

Kimi kullanıcılar ise kredi kartı borcunun asgari tutarını dahi ödeyemeden bir sonraki dönem borcu geliyor ve bu şekilde birbirini takip eden 3 dönem boyunca kart borcunuzu ödemediğiniz taktirde kartınız kullanıma kapatılıyor. Kısa sürede kart borcunuzu ödeme konusunda bir çözüm geliştirememeniz durumda ise bir sonraki aşamaya, yani yasal takip sürecine giriyorsunuz.

Bir cevap yazın