Hakkında Bilgiler > Genel Bilgiler > Kredi Kartı Borcumu Ödeyemiyorum

Kredi Kartı Borcumu Ödeyemiyorum

Kredi Kartı Borcumu Ödeyemiyorum adlı bu konuda Bank Asya dahil tüm bankalar için kredi kartı borcunu ödeyemeyenler ne yapmalıyım sorusuna cevap veriyoruz!

Kredi kartı borcumu ödeyemiyorum ne yapmalıyım sorusunu soruyorsanız sizin için yapılabilecek adımları yazımızın devamında inceleyebilirsiniz.

Kredi kartı borcu taksitlendirme

Kredi kartınızın borcunu ödeyemiyorsanız ve asıl önemli olan kredi kartınızın asgari tutarını dahi ödemekte zorluk çekiyorsanız bazı işlemler gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Kredi kartı borcunuzun aylık tutarlarını ödeyemiyorsanız kredi kartı borcunuzu taksitlendirerek aylık ödeyebileceğiniz tutarlara getirebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için öncelikle bankanız ile görüşmeniz gerekmektedir. Bankanıza kredi kartı borcunu ödemekte zorluk çektiğinizi ve kredi kartı borcunu taksitlendirmek istediğinizi belirtmelisiniz.

Bankalar bu tür taleplere göre özel hizmetleri bulunmaktadır. Genel olarak ekstre borcu taksitlendirilir. Taksitlendirme işlemi yapılırken belirli faiz oranları ile borç yeniden yapılandırılır ve belirli vadelere bölünür. Genel olarak vade 12 ay ile sınırlı kalmaktadır. Bu sayede borcunuzu daha rahat şartlar altında ödeyebileceğiniz aylık tutarlara sahip olabilirsiniz.

İhtiyaç kredisi ile kredi kartı borcu kapatmak

Kredi kartı borcunu ödeyemiyorsanız ihtiyaç kredisi kullanarak kredi kartı borcunuzu kapatabilirsiniz. İhtiyaç kredilerinde faiz oranları daha düşük olduğu için kredi kartı borcunuz kadar kredi çekip, aylık gelirinize uygun kredinizi ödeyebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken ise kredi kartı borcunuz yüzünden kredi notunuzda aşırı düşme olmuşsa kredi kullanmanız biraz zorlaşacaktır. Bu yüzden kredi kartı borcunuzu ödeyemeyeceğinizi anladığınız zaman kısa süre içersin de kredi başvurusu yapmalısınız. Bu sayede kredi notunuz çok düşmeden kredi kullanabilirsiniz.


Bir cevap yazın