Hakkında Bilgiler > Son Dakika Kredi Kartı Haberleri 2018 > Kredi kartı borcunu ödedikten sonra ne zaman açılır?

Kredi kartı borcunu ödedikten sonra ne zaman açılır?

Kredi kartı borcunu ödedikten sonra ne zaman açılır sorusunun cevabı burada. Kapanan kredi kartı borcu ödendikten ne zaman sonra açılır öğrenin.

Kredi kartı kullananların aylık ödemeleri gereken tutarlara sadık kalmaları oldukça önemli bir husustur. Aylık ödemelerinize sadık kalmadığınız takdirde bir takım faiz uygulamalarına tabi olursunuz ve bu da cebinizden ilaveten para çıkması demektir. Bundan daha can sıkıcı bir durum vardır ki o da toplamda üç dönem boyunca üst üste sadece asgari tutar ödemesi yaptıysanız şayet, kredi kartınızın kullanıma kapatılmasıdır.

Kredi kartınız kullanıma kapatıldığında uygulamanız gereken en geçerli çözüm toplam borcunu ödemek olacaktır ama imkanlarınız el vermiyorsa, en azından borcunuzun aylık asgari tutarını ödemeye gayret etmeninizi öneririz. Çünkü bu ödemeleri de yapmamanız durumunda banka yasal takip sürecini başlatacaktır ve kredi kartınızı tekrar açtıramayabilirsiniz. Asgari tutarı ödemeye devam ettiğinizde kartınız kullanıma açılmayacaktır fakat yasal takip gibi sıkıntılı süreçlere girmenize engel olacaktır. Kartınızın toplam borcunu ödediğinizde ise genellikle 24 saat içinde kredi kartınız kullanıma açılmaktadır.

Bir cevap yazın