Hakkında Bilgiler > Son Dakika Kredi Haberleri 2018 > Kredi kartı limitim en fazla ne kadar olur?

Kredi kartı limitim en fazla ne kadar olur?

Kredi kartı limitim en fazla ne kadar olur sorusunun cevabı burada. Sitemiz üzerinden en fazla ve en az kredi kartı limiti miktarını öğrenebilirsiniz.

Kredi kartlarıyla ilgili yeni yasal düzenlemeler, aylık onaylanabilir net gelirinizi aldığınız ilk yılın miktarının iki katı ve takip eden yıllar için 4 katını geçemez. Bu limit bankaya değil müşteriye göre belirlenir.

Gelire göre maksimum kredi kartı limiti ne olmalıdır?

Şu anda 3.000 TL bir geliriniz olduğunu düşünelim, akbank’tan bir axess kartınız var; 3.000 TL limiti, Garanti Bankası’ndan bir bonus kartı ve 2.000 TL limiti ve işinizdeki maksimum kart limiti 3.000 TL’dir. Vaka 3.000 + 2.000 + 3.000 = 8.000 TL toplam kart limitin var. Kartları ilk defa kullandığınızdan beri, kart alanlarının 2 katı uygulanmasına tabi olmadığınız için gelirinizin 4 katına kadar bir zamana sahip olabilirsiniz. 3.000 TL’lik gelirinizin 4 katı 12.000 TL’dir. Bu durumda, kredi kartlarınızdan herhangi birinin limitini 4000 TL arttırabilirsiniz. 12.000 (üst limitiniz) – 8.000 (mevcut kartların toplam limiti) = 4.000 TL. Ancak, bunlar kanunların izin verdiği üst sınırlardır ve yeterince göremiyorsanız, bankalar bu durumda limitinizi yükseltmeme hakkına sahiptir.

Gelirin 4 katına kadar bir limit olabilir, ancak bankalar neden limiti yükseltmeyi reddetmektedir?
Her şeyden önce, bankaların müşterileri için kullanacakları kredilerin alt limitleri konusunda herhangi bir yasal düzenleme bulunmamaktadır. Genellikle, bankalar müşterilerin limitlerini (bireysel krediler, kredibaşı hesapları vb.) Artırmayı reddetmektedir. En önemli kriterlerden biri şüphesiz kredi notudur. Düşük kredi derecesi, limit artırım isteğinizin olumsuz sonuçlan içindeki en büyük faktörlerden biridir. Kredi derecenizi yükselterek bir limit artışı talep edebilirsiniz.

Bir cevap yazın