Hakkında Bilgiler > Son Dakika Kredi Kartı Haberleri 2018 > Kredi kartı son kullanma tarihi geçerse ne olur?

Kredi kartı son kullanma tarihi geçerse ne olur?

Kredi kartı son kullanma tarihi geçerse ne olur sorusunun cevabı burada. Son kullanma tarihi geçen banka hesap veya kredi kartına ne olacağını öğrenebilirsiniz.

Kredi kartı için bankaya başvurduğunuzda veya çalışmakta olduğunuz banka tarafından size kredi kartı tahsis edildiğinde, kullanımınıza sunulan kartın ön yüzünde son kullanım tarihinin yer aldığını görmüşsünüzdür. Mesela bu kısımda 22 / 12 şeklinde bir ibare bulunuyorsa bu, kartınızın 2022 yılı 12. Ayın sonuna kadar geçerli olduğu anlamına gelmektedir.

Yani 2023 yılı 1 Ocak itibari ile kartınız artık kullanılamayacaktır. Bu tür durumlarda bankanız sizden herhangi bir talep gelmesini beklemeksizin  size yeni bir kredi kartı tahsis edip ulaştıracaktır ya da sizin bankanıza müracaat ederek yeni bir kredi kartı talep etmeniz gerekecektir. Bankanızdan yeni kredi kartı tahsisine yönelik bir adım atılmaması veya sizin bizzat kredi kartınızı yenileme yönünde müracaat etmemeniz durumunda, otomatik ödeme gibi bir takım hizmetlerin aksamaması ve mağduriyet yaşamamanız için gereken önlemleri almanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın