Hakkında Bilgiler > Son Dakika Kredi Kartı Haberleri 2018 > Kredi kartı son kullanma tarihi nerede yazar?

Kredi kartı son kullanma tarihi nerede yazar?

Kredi kartı son kullanma tarihi nerede yazar sorusunun cevabı burada. Sitemiz üzerinden herhangi bir bankanın kredi kartının son tarihi nerede yazar öğren.

Kredi kartlarının ve bankamatik kartlarının belirli bir zamana kadar kullanılabildiği, son kullanma tarihinden itibaren ise kartların geçersiz duruma düştüğü hepimizce bilinmektedir.

Yeni bir kredi kartı edindiğinizde banka sizi kartınızın son kullanma tarihi hakkında bilgilendirme yapmaya ihtiyaç duymaz fakat kartınızın son kullanma tarihi bankalar tarafından da ayrıca takip edilmektedir. Kartınızın süresinin dolmasına yakın bir tarihte ise bir çok banka mağduriyet yaşamamanız adına yeni bir kart düzenleyip tarafınıza ulaştırır.

Peki bankanın size yeni kartınızı yollamama ihtimaline karşı, siz ne yapabilirsiniz? Kredi kartınızın son kullanma tarihini kendi imkanlarınız ile de öğrenebilirsiniz. Ve bu sayede bankanın yeni kart yollamaması ihtimaline karşı kendi önleminizi kendiniz alabilirsiniz. Kartınızın son kullanma tarihini kartın ön yüzünde ‘’VALID THRU’’ ibaresi ile belirtilmiş olan  kısımda görebilirsiniz. Bu tarih önde ay sonda yıl (Örn:19/22) olacak şekilde belirtilmektedir.

Bir cevap yazın