Hakkında Bilgiler > Son Dakika Kredi Kartı Haberleri 2018 > Kredi kartı son ödeme tarihi 1 gün geçerse ne olur?

Kredi kartı son ödeme tarihi 1 gün geçerse ne olur?

Kredi kartı son ödeme tarihi 1 gün geçerse ne olur sorunuzun cevabını sitemiz üzerinden kolaylıkla öğrenebilir, 1 gün gecikmeli faiz nedir görebilirsiniz.

Kredi kartı son ödeme tarihi 1 gün geçerse ne olur?Kredi kartları hayatımızda oldukça önemli bir yere sahip. Kimimizin bir, kimimizin 2 veya 3 hatta daha fazla kredi kartı bile bulunuyor. Kredi karttı kullanan insanların ise en çok dikkat etmeleri gereken şeylerin başında, aylık olarak ödenmesi gerek kredi kartı borcuna sadık kalmak geliyor.

Kredi kartlarının kullanımı ile ilgili bazı tarihlerden de bahsetmek istiyoruz. Hesap kesim tarihi ve son ödeme tarihi olarak iki başlıkta inceleyebileceğimiz bu tarihlerin ilki, yani hesap kesim tarihi; kredi kartınız ile yaptığınız harcamaların bir sonraki döneme aktarılacağı tarihi ifade ediyor. Son ödeme tarihi ise, kredi kartınızın dönem borcunu ödeyebileceğiniz en son tarihi ifade ediyor.

Örnek verecek olursak; bugün ayın 1’i ve kredi kartı hesap kesim tarihiniz ise ayın 5’i, son ödeme tarihiniz ise ayın 15’i şeklinde belirlenmiş olsun. Ayın 5’ine kadar yapacağınız harcamalar önünüzdeki ilk ekstreye yani bu ayın 15’ine yansırken, hesap kesim tarihi olan ayın 5’inden sonra yapacağınız harcamalar bu ayın değil bir sonraki ayın 15’ine kadar ödemeniz gereken tutara dahil olur.

Son ödeme tarihiniz geldiğinde borcunuzu ödemez ve ertesi gün yani ayın 16’sında borcunuzu öderseniz, sicil anlamında ve kredi notu konusunda her hangi bir sorun yaşamazsınız fakat borcunuzu, 1 günlük gecikmeden ötürü cüzi bir faiz eklenmiş şekilde ödemek durumunda kalırsınız.

Bir cevap yazın