Hakkında Bilgiler > Son Dakika Kredi Haberleri 2018 > Kredi Kartı Yenileme

Kredi Kartı Yenileme

Kredi kartı yenileme başlıklı bu yazımız üzerinden varolan kredi kartınızı yenileme ücretini, kaç günde gelir yani süresi nedir öğrenebilirsiniz.

Sevgili okurlarımız, bu yazımızda kredi kartım kırıldı veya kayboldu yenisi nasıl gelir sorunuza cevap vereceğiz. Bilindiği üzere artık üzerinde nakit para taşıyarak alış veriş yapmayı pek kimse tercih etmiyor. Bu nedenle yanında kredi kartı taşıyor. Gerek kullanıcı hatası gerekse diğer sebeplerden kaynaklı olmak üzere bazen kredi kartları kırılabiliyor. Ya da kayboluyor, çalınıyor vs… Bu gibi durumlarda kişinin kartını yeniden almak için ne yapması gerekiyor, hangi adımları izlemesi gerekiyor, kartın yenisi ne kadar sürede gelir gibi soruların cevabını yazımızın devamında bulabileceksiniz.

Kredi Kartı Kaybolduğunda, Çalındığında Ya Da Kırıldığında Ne Yapılmalıdır?

Kartın kırılması, kaybolması ya da çalınması halinde öncelikle ne yapılmalıdır ondan bahsedelim. Kredi kartının kırılması durumunda güvenlik açısından herhangi bir sıkıntı bulunmamaktadır. Fakat kartım kırıldı diye de çöpe atılması ya da ortalıkta bırakılması da uygun değildir. Sonuçta kredi kartının kırılması sadece fiziksel olarak kullanılmasını engeller. Online alış verişlerde ise halen kullanılabilecektir. Bu nedenle kırık kartı atmamalı, banka ile irtibata geçerek durumdan haberdar edilerek yenisi istenmelidir. Kredi kartının kaybolması ya da çalınması durumunda ise ilk iş bankanın müşteri hizmetlerini arayarak kartın kullanıma kapatılmasını sağlamak olmalıdır.  Böylelikle kart art niyetli kişilerin eline geçse dahi kullanıma kapalı olduğu için sahibinin maddi zarara uğramasına engel olunmuş olur. Ardından mesai günleri ve iş saatleri içerisinde bankanın herhangi bir şubesine giderek kartınızın durumu ile ilgili bilgi verip yenisini isteyebilirsiniz. Bazı bankalar yenileme ücreti adı altında bir miktar para talep etmektedir. Bazı bankalar hem ücret talep etmiyor hem de bankaya gitmeye gerek kalmaksızın telefon bankacılığı vasıtasıyla yeni kartınızı adresinize gönderebiliyor. Tüm bunlar tamamen bankaya göre değişkenlik gösteriyor. Aynı şekilde yeni kart talep ettiğinizde kartın size nasıl ve ne kadar süre içerisinde geleceği de bankaya göre değişmektedir. Genel olarak bankalar yeni kredi kartlarını anlaşmalı kargo firmaları veya kurye şirketleri aracılığıyla adrese göndermektedir. Bu şekilde gelen kartları imza karşılığı elden teslim alabilirsiniz. Bazı bankalar ise kurye kullanmak yerine güvenlik amacıyla şube aracılığıyla yeni kartları vermektedir. Her iki şekilde de kartı alabilmek için kişinin bizzat kendisi ve kimlik kartı gereklidir.

Kredi kartım kırıldı veya kayboldu yenisi nasıl gelir? sorusunun en genel cevabı bahsettiğimiz gibidir. Başınıza daha farklı bir olay geldiyse (çalınan kartın kullanılması gibi) bu durumda mutlaka bankanız ile görüşerek ne yapmanız gerektiğine dair detaylı bilgi almalısınız.


Bir cevap yazın