Hakkında Bilgiler > Son Dakika Kredi Kartı Haberleri 2018 > Kredi kartı yıllık üyelik bedeli nasıl geri alınır?

Kredi kartı yıllık üyelik bedeli nasıl geri alınır?

Kredi kartı yıllık üyelik bedeli nasıl geri alınır 2018 sorusuna cevap alabilir ve bankalara her yıl ödediğiniz kredi kartı üyelik bedelinden kurtulabilirsiniz.

Hemen hemen hepimiz, kredi kartı kullanımı için kesilen aidatlardan şikayetçiyiz. Bu aidatlar, kullandığımız kredi kartının markasına, limitine ve kullanım yoğunluğumuza göre farklı tutarlarda ve farklı periyotlarda, kredi kartı hesaplarımızdan kesiliyor.

Peki bu aidatların geri alınabilmesi için bankayı mahkemeye vermekten daha pratik yöntemler var mı? Cevabımız evet. Yargıtay’ın 13. Dairesince 2015 yılında verilen karara göre, kredi kartı aidatlarının geri alınması mümkün hale geldi.

Geçmişe yönelik olarak 10 yıla kadar kesilmiş olan kart aidatlarının geri alınabilmesi için ilgili bankaya itiraz dilekçesi yazılması gerekiyor. Bu müracaatınızda sonuç alabilmeniz için bankaların dikkat ettiği en önemli konu ise kredi kartı borçlarınızı düzenli olarak ödeyip ödemediğiniz. Ödemelerinizde herhangi bir sorun olmamasına rağmen bankadan olumsuz cevap almanız durumunda ise Tüketici Hakem Heyetine başvuruda bulunuyorsunuz. Bu başvuruların sonuçlanması ise 1 ile 3 ay arasında bir zaman alıyor.

Bir cevap yazın