Hakkında Bilgiler > Son Dakika Kredi Kartı Haberleri 2018 > Kredi kartımın son kullanma tarihini nasıl öğrenebilirim?

Kredi kartımın son kullanma tarihini nasıl öğrenebilirim?

Kredi kartımın son kullanma tarihini nasıl öğrenebilirim sorusunun cevabı burada. Sitemiz üzerinden varolan kredi kartınızın bitiş tarihini öğrenebilirsiniz.

Kullanmakta olduğumuz kredi kartlarının ve bankamatik kartlarının genellikle 5 veya 10 yıllık kullanım süreleri bulunmaktadır. Bankaların kartları bu periyotlar ile yenilemesinin sebeplerinden en önemlisi ise, gelişen teknolojiye ayak uyduran bankamatiklerin ve pos cihazlarının yapısına daha uygun şartlar sağlayabilmektir.

Özellikle kredi kartı üzerinden vermiş olduğunuz fatura ödemeleri gibi otomatik talimatların ödenmesi hususunda mağdur olmamanız adına kartınızın kullanım tarihini biliyor olmanız oldukça önemlidir. Çünkü kimi bankalar süresi bitmek üzere olan kartların yenilerini mağduriyet yaşanmasına fırsat vermeden müşterilerine yolluyor olsa da bunu uygulamayan bankalar da olabilmekte. Bu tür durumlarda işinizi şansa bırakmayarak kartınızın tarihini kendinizin takip etmesi de oldukça önemli.

Kartınızın son kullanma tarihini öğrenmek için yapmanız gereken tek şey ise kredi kartınızın ön yüzünde yer alan ‘’VALID THRU’’ ibaresi ile belirtilmiş olan tarihe bakmak. Burada örneğin 11/21 gibi bir ibare bulunmaktadır ve bu ibarede sol taraftaki sayı ay sağ taraftaki sayı ise yılı ifade etmektedir.

Bir cevap yazın