Hakkında Bilgiler > Son Dakika Kredi Kartı Haberleri 2018 > Kredi kartında hesap kesim tarihi ne demek?

Kredi kartında hesap kesim tarihi ne demek?

Kredi kartında hesap kesim tarihi ne demek sorusunun cevabı burada. Sitemizden bir kredi kartının hesap kesim tarihinin ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz.

Kredi kartı kullanımımda bilmeniz gereken önemli hususlardan biri de ‘’Hesap Kesim Tarihi’’ diyebiliriz. Hesap kesim tarihleri kredi kartınız ile yaptığınız harcamaların dönemlere ayrılmasını sağlayan tarihtir. Mesela kartınızın hesap kesim tarihi ayın 5’i ise, bu tarihe kadar yaptığınız harcamalar önünüzdeki ilk dönem ödemesine dahil olurken, bu tarihten sonra yaptığınız harcamaların ödemesi ise bir sonraki döneme yansır.

Bu bilginin size nasıl bir yararı olabilir? Şöyle örneklendirelim. Mesela hesap kesim tarihiniz ayın 5’i ve şuan ayın 3’ündeyiz. Bu ay kredi kartınızdan yaptığınız harcamalar beklediğinizden biraz fazla oldu ve bu ay ödemeniz gereken tutarın daha fazla artmasını istemiyorsunuz. Fakat almanız gereken bazı şeyler de var ve bunları birkaç gün bekleyip ayın %’inden sonra aldığınızda, bu harcamalar bu ayın ekstresine değil diğer ayın ekstresine dahil oluyor ve siz de bu ay ki ödeme tutarınızı daha fazla şişirmemiş oluyorsunuz.

Bir cevap yazın