Hakkında Bilgiler > Son Dakika Kredi Haberleri 2018 > Kredi Kartını İptal Ettirmenin En Kolay Yolu

Kredi Kartını İptal Ettirmenin En Kolay Yolu

Kredi kartını iptal ettirmenin en kolay yolu nedir? Vakıfbank, Garanti, Türkiye İş gibi bankaların kredi kartlarını iptal etmek istiyorum diyorsanız cevabı burada.

Kredi kartları, ekonomik hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Böylece sadece kredi kartları yeterlidir ve cüzdanlarımız kredi kartlarıyla doludur. Bu nedenle, yapılan harcamaların tüm vadeli borçlarını ödeyememesi, zamanla biriken borçların bile asgari ödeme tutarını ödemesi imkansız hale getirmektedir. Birikmiş kredi kartı borçlarını ödeyebilmek için yapısallaştırma seçeneği tercih edilir veya kredi kartı borçları kredi kullanılarak kapatılır. Kredi kartlarını kullanmak istemeyen tüketiciler artık kredi kartlarını iptal ederek kredi kartlarını kullanmıyor veya koleksiyonlarındaki kredi kartlarının sayısını azaltmak istiyorlar. Bu yazıda, kredi kartınızı iptal etme yolları ve iptal aşamasında karşılaşabileceğimiz sorunlar hakkında konuşacağız.

Kredi Kartını İptal Etmek

Konumuza başlamadan önce yanlış bilinen bir gerçeği paylaşmak istiyoruz. Borçlu olan kredi kartının iptal edilemeyeceği yönünde yanlış bir algı var. Kredi kartınızda ne kadar borcunuz olursa olsun, kredi kartınızı iptal etmek isteyen kart sahipleri bunu iptal edebilirler. Borçtan çekilen kartın iptal edilememesi gibi bir kural yoktur.

Telefon Bankacılığı İle Kredi Kartının İptal Edilmesi

Vakıfbank, Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası gibi bankaların kredi kartını iptal etmenin en yaygın yolu şudur: Müşteri servisini arayın ve kartınızı iptal etmek istediğinizi temsilciye bildirerek kartınızı iptal edebilirsiniz. Bununla birlikte, bankalar, müşteri temsilcilerini kart iptaline karşı sürekli eğitmektedirler. Bedava para, çip para, yıllık aidat ödememek gibi teklifler vererek sizi ikna etmeye çalışırlar.

Kredi Kartını Banka Şubelerinden İptal Etmek

Müşteri temsilcisi sürekli sizi ikna etmeye çalışır ve kartınızı iptal edemezsiniz. Plan B’ye derhal yer verin ve kartınızı iptal etmek için bir dilekçe yazarak, kredi kartının tutulduğu bankaya gönderin. Banka görevlileri, “Müşteri temsilcisiyle görüşün, iptal edemeyiz” gibi mazeretler sunmaya çalışacaklardır. Ayrıca, bankanızın genel müdürüne faksla kredi kartınızın iptal edilmesini isteyebilirsiniz. Kartın iptali için bankanın herhangi bir bankasına başvurursanız, iptal talebinizi değerlendirip 7 gün içinde iptal ederler.

Pratik Kredi Kartının İptal Edilmesi

Tüm bunlarla uğraşmadan en kolay yoldan kredi kartınızı şu şekilde iptal edebilirsiniz; telefon bankacınızı arayın, müşteri temsilcisine kredi kartınızın kaybolduğunu belirtti. Bu istek hiç şüphesiz yerine getirilecek ve kartınız iptal edilecektir. Size yeni bir kart gönderilecektir. Kurye ile gönderilen veya banka şubesine gönderilen kredi kartını almayın. Alınmayan kredi kartları merkeze geri gönderilecek ve belirli bir süre sonra kart kullanımı kapatılacak ve iptal edilecektir.

Bir cevap yazın