Hakkında Bilgiler > Son Dakika Kredi Kartı Haberleri 2018 > Kredi kartının asgarisini ödemek ne işe yarar?

Kredi kartının asgarisini ödemek ne işe yarar?

Kredi kartının asgarisini ödemek ne işe yarar sorusunun cevabı burada. Sitemiz üzerinden varolan kredi kartı borcunuzun asgarisini ödemek ne işe yarar öğren.

Günümüzde en popüler ödeme yöntemlerinden biri de kredi kartı kullanımına dayalı olan ödeme yönteminden oluşmakta. Zaman zaman kartınızla yaptığınız harcamalarda ipin ucunu kaçırmanız da gayet normal bir durum. Bu tür durumlarda kredi kartınızın borcunu ödememeniz ise size bir takım stresler yaşatabilmekte.

Kart borcunuzu ödememeniz durumunda 15 gün içerisinde banka tarafından baskılar yaşamaya başlayabilirsiniz. Devam eden süreçte ödeme yapmadığınız süre 90 güne ulaştığında ise idari takip ile baskılar daha da artmaya başlar. Yüksek faizli ve uzun vadeli yeni ödeme planlarında da ödeme sorunları yaşadığınızda ise yasal takip ile beraber icra takibi uygulanmaya başlar.

Bu tür durumlara engel olmak için, borcunuzun tamamını ödeyemeseniz de asgari tutarı ödemeniz en doğru yöntem olacaktır. Borcunuzun en azından asgari tutarını düzenli bir şekilde ödediğiniz taktirde idari, yasal veya icra takibi gibi can sıkıcı durumlar ile karşı karşıya kalmazsınız.

Bir cevap yazın