Hakkında Bilgiler > Genel Bilgiler > Kredi Notu En Az Kaç Olmalı

Kredi Notu En Az Kaç Olmalı

Kredi başvurusu veya kredi kartı başvurusunda bulunacak müşteriler tarafından en çok sorulan soruların başında, kredi notu gelmelidir. Özellikle bankaların en çok dikkat ettikleri ayrıntıların başında, bu kredi notunda kategorileri açıklayarak bu konuyla ilgilendiğiniz kategoriyi kolayca bileceksiniz.

Renklerin ve rakamların, farklı kategorilerin bulunduğu ve bu kategoride hangi kategoride olduğunuz kredi derecelendirme sisteminde çok önemli bir rol oynadığını açıklayalım. Özellikle kredi kartı uygulamaları ve kredi çeken müşteriler için, kredi puan sisteminizin en az 1100-1499 arasında olmasını kolaylaştırmak açısından en dikkat çekici husustur. 5 farklı risk grubu olan bu kredi derecelendirme sisteminde en riskli grup olarak anılan kişilerin kredi notları 1 ile 699 puan arasındadır. Özellikle bu kategorideki müşteriler söz konusu olduğunda, 5 yıllık bankacılık geçmişinde yaşanan ödeme zorlukları bankaların zor durumda kalmasına neden olacağı için, müşterilerin banka tarafından talep ettiği tüm başvurulardan olumsuz etkilenir.

İkinci dereceden derecelendirme 700 ila 1099 arasında olan grup. Kredi derecelendirme notu Özellikle Risk adlı kişilerin özellikle başvuruları için olumsuz sonuçlar alacağını açıklamak isteriz. Bununla birlikte banka, son ödemelerinizi 5 yıl içinde dikkate alarak kredi başvurunuzu onaylamanıza yardımcı olabilir.

Riskli Az adlı grupta kredi puanı 1100-1499 arasında. Bankanın en çelişkili grupları arasında yer alan bu gruptaki kişilerin başvurularını onaylamak ve reddetmek tamamen bankanın inisiyatifindedir. Dolayısıyla, bu konuda size açık bilgi vermek yanlış.

İyi ve Çok iyi kategorideki müşterilerin puanı 1500 ile 1900 arasında değişmektedir. Bu gruptaki müşterilerin tüm uygulamalarına olumlu yanıt veren bankalar en kısa sürede bu grupta en güvenilir müşterilere sahiptir. İşte son zamanlarda çok merak eden bir kredi notu olmalı mı? Sorusunun cevaplarını yukarıdaki bilgilere göre öğrenme şansın var.

Bir cevap yazın