Hakkında Bilgiler > Genel Bilgiler > Kredi Notumu Nasıl Öğrenirim

Kredi Notumu Nasıl Öğrenirim

Bankacılık sektörünün en ilginç şartlarından biri olan kredi notu yakın zamanda farklı yöntemlerle öğrenilmiştir. Özellikle bankacılık sektöründe faaliyet gösterecek müşteriler için en sık karşılaşılan terimlerden biri olan kredi notunu öğrenmek için 2 farklı yöntemi takip edebilirsiniz. Bu nedenle size bir kredi notu yazma yönteminin cevabını açıklayacağız.

Öncelikle, herkesin bir kredi notunun olmadığını belirtmek isterim. Kredi notunuz için son 5 yılda bankacılık sektöründe yaptığınız hareketleri dikkate aldığımızı belirtmek isteriz. Bu bağlamda, özellikle bankadan çekilen kredilerin, kullandığınız kredi kartlarının ve mevduat hesaplarınızın size bir kredi notu olduğuna işaret eder.

Kredi notum nasıl öğrenilir? Sorus’un ilk cevabı internet sitemden öğrenilecek. Özellikle Kredi Kayıt Bürosunun uzun adı olan KKB hakkındaki bilgilerinizi öğrenmek için Findeks kredi puanı öğrenme sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. Buradaki üyeliğiniz, özellikle gerçek bilginiz, dikkat etmeniz gereken konuların başında yer almaktadır. Bu nedenle, Findeks kredi puanı öğrenme sistemi üzerinden internet sitesine girdiğinizde, 5 TL tutarında uzun süre merak ettiğiniz kredi derecelendirme sistemini öğrenme şansınız olacak. Bu hususta dikkat edilmesi gereken en önemli şey, sistem üzerinde ödeme yaparak ödeme yaptığınızdan haberdar olduğunuzdur.

İkincisi, kredi notumdan nasıl öğrenebilirim? Sorusun’a cevap olarak banka şubeleri veya internet bankacılığı kullanacak. Yakın zamanda gelişmekte olan internet teknolojisiyle en çok tercih edilen sistemlerin başında olan bu sistemle, banka veya maaş müşterisi olduğunuz bankaya gitmeniz ve burada öğrenmek istediğinizi belirtmeniz gerekecek. Kredi puanı Burada size genellikle yardımcı olacak personel size kaç adet kredi notunuz olduğunu söyleyecektir. Ancak, bankaya gitmeyle meşgulseniz, bu sefer İnternet bankacılığını kullandığınız bankanın web sitesinden kredi puanı öğreneceksiniz. Özellikle Kredi Notasyon Sistemi bölümünde yer alan bilgilere buradan girerseniz, banka size bilgi ekranında uzun süre merak ettiğiniz kredi puanını verecektir ve size verdiğiniz soruların cevaplarını bulacaksınız.

Bir cevap yazın