Hakkında Bilgiler > Genel Bilgiler > Kredi Puanı Sorgulama

Kredi Puanı Sorgulama

Kredilerinizi kontrol ettikten ve kredi kartlarınızı geriye dönük olarak 5 yıl boyunca kullandıktan sonra size verilen bir kredi notu olarak anılır. Özellikle son zamanlarda, kredi puanınız belirli bir ölçüye geldiğinde (genellikle kredi açtığınızda veya kredi kartı çıkardığınızda bankanın en önemli konularının başında gelirse), Kısa süre içerisinde başvurun. Bu nedenle, kredi puanı sorularını cevaplamanın farklı yolları olduğunu belirtmek gerekir.

Kredi puanlarını sorgulamak için ilk kez bir ücret ödemek için kesinlikle gereklidir, şimdi bankalar bu hizmeti ücretsiz olarak müşterilere sunuyor. Bununla birlikte, müşteriye, bu kredi notunu sorgulamak için ücretli hizmetler veren kurumların bulunduğunu açıklamak isteriz.

Her şeyden önce, ücretsiz hizmet veren kurum ve kuruluşların bankalar olması bu açıdan size en uygun kolaylık sağlayacaktır. Bunun için yapılması gereken, ya maaşlı bir müşteriyseniz ya da çalıştığınız bankaysanız. Özellikle, müşterilerinize veya bankaların şubelerine anında cevap veren bankaların internet bankacılığındaki kredi puanınızı sorgulayabilirsiniz. Merak ettiğiniz kredi puanı hakkında bilgi almak için bankadaki müşteri danışmanına giderek puanla ilgili bilgi almak istediğinizi söylemek yeterli olacaktır. Bu bağlamda, size anında hizmet veren bankanın bu konuda herhangi bir ücret alınmayacaktır. Şube dışında şubeler geliştiren internet bankacılığı sisteminde yapmanız gereken mobil bankacılık veya internet bankacılığı sistemini kullanmanız gerekir. Burada kullanıcı adınızla kayıt olmakta özgür olursunuz ve kredi notlarını sorunsuz bir şekilde kısa sürede öğrenebilirsiniz.

Bununla birlikte, yukarıda bahsedilen özellikleri taşımıyorsanız, bu işlemi KKB ekranı aracılığıyla Findeks kredi notu sorgulama ekranından yapmanız gerekecektir. Kredi puanı ekranına girdikten sonra ekrandaki bilgileri doldurursanız, sistem cep telefonunuz için bir bilgi kodu gönderecek ve uzun süredir merak ettiğiniz kredi puanı sorgu ekranına erişme şansına sahip olacaksınız. . Ancak bankalar tarafından ücretsiz olarak sunulan bu hizmetin CCA ekranında 5 TL olduğunu da belirtmek isteriz.

Bir cevap yazın