Hakkında Bilgiler > Genel Bilgiler > Maaş Bordrosuz Kredi Çekmek

Maaş Bordrosuz Kredi Çekmek

Kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerden bankalar belirli şartları taşımalarını talep etmektedir.

Kredi kullanma şartları arasında tüm bankaların taviz vermedikleri ortak kriterlerden biri de kredi başvuru formu dolduran müşterilerinin aylık belgelenebilir gelire sahip bulmalarıdır. Bankaların en büyük gelir kalemleri kullandırdıkları krediler olup bu kredilerin onay sürecinde en çok dikkat edilen konu ise kredinin geri dönüşünü garanti altına almaktır.

Çalışmayana Kredi Veren Banka 

İstisnasız tüm bankalar müşterilerinden kredi kullanımı karşılığında aylık ödemelerde kullanacakları geliri beyan etmelerini ister.

Kişi düzenli kira geliri gibi farklı gelirler beyan etmesi durumunda çalışmadan kredi kullanma hakkına sahiptir. Bunun dışında kalan tüm başvurularda maaş bordrosuz kredi çekmek ne yazık ki imkansıza yakındır.

Maaş Bordrosuz Kredi Çekmek 

Bankalar dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar ile müşterilerine maaş bordrosuz kredi kullanma imkanı sağlamaktadır. Ancak burada bankanın kastettiği maaş bordrosunun fiziki olarak kredi evrakları arasına alınmadığıdır.

Çünkü bankalar kimlik numarası üzerinden Findeks kredi notu sisteminden müşterilerinin tüm bilgilerine ulaşmakta olup ayrıca bu belgenin ibraz edilmesini istememe hakkına sahiptir. Yani maaş bordrosu olmadan kredi kullanımı sadece evrağın elden teslim edilmediği kredilerdir. Düşük maaş bordrosu olan kişilere ise maaş yazısı getirmeleri durumunda daha yüksek tutarlı kredi kullanma onayı verilebilmektedir.


Bir cevap yazın