Hakkında Bilgiler > Genel Bilgiler > Merkez Bankası Kredi Notu Sorgulama

Merkez Bankası Kredi Notu Sorgulama

Son dönemde kredi kullanmak ve kredi onayı almak gibi bankacılık hizmetlerinin yanı sıra taksitle cep telefonu satın almak ya da araba kiralamak gibi farklı pek çok hizmette dahi kredi notu sorgulaması yapılarak karar verilmektedir. Düşük kredi notu olan kişilerin vadeli ve kredili işlemlerden yararlanmaları zorlaşırken yüksek kredi notu ortalaması hem bu tip işlemlerde onay kolaylığı sağlamakta hem de daha iyi koşullarda hizmet alınmasını sağlamaktadır.

Kredi Notu Sorgulama 

Kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen kişilerin pek çoğu bu hizmeti Merkez Bankası sunuyor sanmaktadır. Oysaki kredi notu sorgulama Kredi Kayıt Bürosu tarafından kurulan Findeks internet sitesi üzerinden sağlanmaktadır. Bunun için Findeks üyeliği kayıt işlemlerinizi yaptırmanız yeterlidir. Findeks üyeliği tamamen ücretsiz olup bunun için kişisel bilgilerinizi eksiksiz doldurmanız ve bankalara kayıtlı olan cep telefonu numarasına gönderilecek olan onay kodunu girmeniz yeterli olacaktır.

Bankalardan Kredi Notu Öğrenmek 

Bankaların internet şubeleri üzerinden kredi notu sorgulaması yapılması mümkündür. Bunun için bankanın internet şubesi üzerinden krediler bölümünden Findeks risk raporu linkini tıklamanız yeterli olacaktır. Açılan yeni pencerede onay vermeniz durumunda kredi notu ortalaması tarafınıza iletilecektir.

Bir cevap yazın