Hakkında Bilgiler > Genel Bilgiler > Multinet Bakiye

Multinet Bakiye

Multinet bakiye 2017 adlı bu yazımızda Multinet nasıl paraya çevrilir yani Multinet’i nakit paraya çevirme yöntemlerinden bahsediyor olacağız!

İş hayatında genelde servis ve yemek ücretleri iş verene aittir. Kimi iş veren işçisinin işe gelip gitmesini ve yine işçisinin öğle yemeğini yemesini sağlarken, kimisi de bu hizmetleri vermek yerine bunların parasını vermektedir. Bazı iş verenler de işçilerine direkt olarak para vermek yerine servis için otobüs kartı, vs. gibi imkanlar, yemek için de Multinet, Sodexo, winwin gibi para yerine geçen kartlar vermektedir. Bu yazımızda Multinet hakkında sizlere biraz bahsedecek ve multinet paraya çevirme işlemi nasıl yapılır kısaca anlatmaya çalışacağız.

Multinet; belirli sektörlerde faaliyet gösteren ve para yerine geçen kartlar üretip, bunları da işletmelere belirli iskonto ve karlarla satan sistemdir. Çalışma mantığı tıpkı kredi kartı gibi işlemekte, ancak içerisindeki bakiyenin bitmesi ile birlikte artık daha fazla kullanılamamaktadır. Multinet ile ilgili olarak küçük ama önemli bir hatırlatmada bulunalım .. Multinet kartınıza hangi sektör ile ilgili yükleme yapıldıysa sadece bunun alışverişini yapabilirsiniz unutmayın. Daha iyi anlaşılması adına bir örnek verecek olursak; Multinet kartınıza 300 TL ‘lik gıda alışverişi için bakiye yüklendiyse bunu sadece gıdada kullanabilirsiniz. Yine 300 TL ‘lik akaryakıt alışverişi için bakiye yüklendiyse bunu da sadece akaryakıt alırken kullanabilirsiniz.

Kimi işçiler, iş verenleri tarafından verilen multinet kartları bir şekilde paraya çevirmeye çalışmaktadır. Bunun birkaç yolu vardır. Multinet paraya çevirme işlemi nasıl yapılır bunun yollarını şimdi size anlatalım.

İlk olarak bu işi meslek haline getirmiş kişiler belli komisyonlarla multinet hesabınızdaki parayı nakite çevirmektedir. Komisyon oranları ise % 15 – 25 arasında değişmektedir. Bu iş zaten resmi bir iş olmadığı için herhangi bir yerde ilanını görmek ya da internet sitesine başvurmak mümkün değildir. Bunun için bu şekilde yazıların altına yorum bırakmak en akıllıca iş olacaktır.

Bir diğer yöntem olarak ta Multinet geçen iş yerlerine gidip nakite çevirme durumudur. Böyle bir iş yeri ile anlaşıp, Multinet kartınızdaki bakiyeleri paraya çevirebilirsiniz. Ancak burası da % 100 aynı parayı size veremeyecektir. Çünkü multinet te bu iş yerlerinden belli oranda komisyon almaktadır.

Eğer bu saydığımız yöntemi de yapmak istemiyorsanız; bu durumda son bir yol olarak sizlere market alışverişini tavsiye edeceğiz. Multinet çoğu süper markette geçmektedir. Böyle marketlerden gıda ihtiyaçlarınızı Multinet ile karşılayabilir ve böylelikle kimseye komisyon ödemeden paranızın da cebinizde kalmasını sağlayabilirsiniz. Çünkü Multineti paraya çevirmek isteyen kişiler en az % 15 – 20 komisyon ile çalıştığı için, 500 TL ‘lik biri multinet paraya çevirme işinde kaybınız 100 TL olacaktır. Bu da her ay ödendiği düşünüldüğünde hiç te hafife alınacak bir rakam değildir.

Son olarak saydığımız yöntemi, paraya çevirme için de kullanabilirsiniz. Yakın çevrenizden ya da akrabalarınızdan market alışverişi yapacak kişilerin ödemelerini multinetinizle yapıp, onlardan parasını da alabilirsiniz.

Bir cevap yazın