Hakkında Bilgiler > Son Dakika Kredi Haberleri 2018 > Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 2018

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 2018

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar 2018 adlı bu konumuzda üniversiteliye hangi bankalar kredi ve kredi kartı vermektedir öğrenebilirsiniz!

Ülkemizde bankacılık sektörünün finansal kuruluşları olarak hizmet veren bankalar, her geçen gün insanların artan borç sorunları yüzünden gerekli bankacılık işlem hedeflerini tutturamamaktan şikayet etmektedirler. Bu vesile ile farklı alanlarda bulunan potansiyel müşterilere ulaşmayı hedefleyen bankalar ülkemizdeki en büyük potansiyellerden biri olarak üniversite gençliğini hedef almışlardır. Gençlerimizin aylık düzenli burs gelirleri ve aile destekleri sayesinde belirli bir geliri oldukları için bankaların potansiyel müşteri olarak gördükleri bu kitleye öğrenci kredi kartı ürünlerini kullandırmaktadırlar.

Bankacılık alanında hizmet veren birçok banka özellikle üniversite gençliğine özel kredi kartı ürünü kullandırmaktadır. Öğrenciye kredi kartı veren bankalar adıyla sorgulama yaptığımız zaman neredeyse kredi kartı vermeyen banka yok diyebiliriz. Öğrencilerin banka şubeleri üzerinden talep etmesi durumunda kredi kartı ürünleri öğrencinin yazışma adresine 1 hafta 10 gün içerisinde gönderilmektedir. Sinema, gıda, alışveriş, oyun, eğitim vb. daha birçok alanda rahatlıkla kullanabilirler. Finansal kuruluşların gençler için hazırlamış olduğu kredi kartları bankalar göre şu şekilde sıralanmaktadır.

Üniversite öğrencilerine kredi kartı veren bankalar; Yapı Kredi Play Kart, Akbank Axcess, Vakıfbank Kampüs Kart, Garanti Bankası Genç Bonus, Ziraat Bankası hem üniversite öğrencilerine hem yüksek lisans hem de doktora öğrencilerine kredi kartı ürünlerini kullandırmaktadır. Ülkemizde birçok banka tarafından verilen bu ürünleri kullanmak isteyen üniversite öğrencileri kefilsiz bir şekilde bu ürünlere sahip olabilirler. Genellikle 250 TL den başlayıp 1.000 TL’ye kadar çıkan kredi kartı limitleri belirlenerek kullandırılır.


Bir cevap yazın