Hakkında Bilgiler > Genel Bilgiler > Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Özellikle üniversite öğrencileri kredi kartı almak için en uygun kart türünü aradıktan sonra, sizin için avantajlı olan öğrenci kredi kartlarını aradık. Bu bağlamda, kredi kartlarının limitleri ve masraflarıyla ilgili merak ettiğiniz ayrıntıları açıklamanıza yardım edelim. İş Bankası, öğrenci kredi kartları sağlayan bankalar arasında ilk sırada yer almaktadır.

Bir üniversite kredi kartı ile öğrencilerin en çok tercih ettiği kart türlerinden biri olan bu kartın 18 yaş üstü kişilere verildiğini, ancak yıllık kart ücreti için 25 TL’lik bir ücret olduğunu belirtmek isterim. Bankanın kredi kartlarını ilk kez kullanacak olan müşterilere sunduğu bu kartın limiti 300 TL’dir. Sonuç olarak, zamanla düzgün kullanan öğrenciler için bu kart limitleri giderek artacaktır.

Akbank’ta öğrencilere kredi kartı düzenleyenler arasında eksi 26 kredi kartı türü sunuluyor. 18-26 yaş arasındaki öğrencilere verilen bu kart türü, yıllık ücret olarak sadece 20 TL’dir. Ancak, bu bağlamda, bankanın yıllık makbuzu bize bunun düşük maliyetli bir kart türü olduğunu gösterir. Kartın limiti Akbank’ta 300 TL’ye ayarlandı ve öğrencilerin bu limitle ilk aşamada kredi kartı olmalarına yardımcı oluyor.

Finansbank, öğrenci kredileri ve kredi kartlarına dikkat çeken bir bankadır. İlk kez kredi kartı alacak öğrencilere 750 TL limiti sağlayan banka bu konuda nakit avans hizmetleri sağlayarak büyük avantajlar sağlıyor. Özellikle, bu kart türünden müracaat etmek isteyen öğrenciler bankanın internet şubesinden veya herhangi bir şubeden bir öğrenci kimlik kartı başvurusunda bulunacaklardır. Yıllık kart aboneliği olarak 35 TL Go Card ücreti vardır.

Garanti Bankası’nın kart türlerinin öğrencilere sunulması durumunda, yıllık kart ücretinin olmaması en belirgin özelliktir. Sınırlar konusunda, öğrencilerin kredi notlarına göre belirlemeyi yapan banka, 500 TL’den 1000 TL’ye kadar limitler ile hizmet veriyor. Meraklı olan öğrencilere kredi kartları veren bankalar ve bu bankaların sunduğu limitler.

Bir cevap yazın