Hakkında Bilgiler > Genel Bilgiler > Öğrenciye kredi veren bankalar hangileri?

Öğrenciye kredi veren bankalar hangileri?

Bankalar sadece çalışanlar için kredi vermez . İhtiyaç sahibi öğrenciler içinde kredi verilebilmektedir. Fakat her kredi başvurusunda bazı hususlar olduğu gibi öğrenciye kredi verilirken de bazı şartlar esastır. Normalde çalışanların kredi alma imkanları çok daha yüksek olduğu halde öğrencilerinde bu haktan faydalanabildiği görülmektedir. Günümüzde öğrenciye kredi veren bankaların sayısı hızla artmaktadır.

Buna göre öğrenciye kredi veren bankalara başvuru yapabilirsiniz. Ancak bankalar öğrencilere iki şekilde kredi verebilmektedir. Aile fertleriyle beraber  çekilebilecek kredi ve öğrencinin kendisinin çekebileceği kredi. Peki öğrenci kredi çekebilir mi ? Öğrencilerin eğitimini sürdürebilmesi için okul hayatı boyunca  belirli masrafları karşılamak için paraya gereksinim duymaktadır. Bunlar hem eğitimleri hemde kişisel harcamalar olabilir. Bu durumda da tabiki bankalar gelir düzeyi iyi olan kişilere kredi vermekten yanadır aslında. Bazı bankalar öğrenciler için kredi vermekten yana olmaktadır. Mesela bunlardan Deniz bank ,Finans bank gibi bankalar öğrencilere kredi verebilmektedir. Bu bankalar kişilerin kullanacağı kredi limiti üzerinden krediler vermektedir. Tabiki her zaman onaylanacak diye bir garantisi yoktur.

Öğrencilerin bankalardan kredi çekmesinin en kolay yolu aile fertleriyle beraber eğitim kredisi çekmektir. Ayrıca hemen her banka eğitim kredisi vermektedir. Bu durumda öğrencilerin aylık masraflarını karşılama amaçlı aldıkları bu para her ay düzenli olarak hesabına yatmaktadır. Ayrıca öğrencilere kredi kartı da verilebilmektedir. Öğrenciler kendi harcamalarına göre kendinize uygun ödeme planını seçebilirsiniz. Öğrenciye kredi verme şartları başta aile kefil olmak üzere veya çalışıyor iseniz çalıştığınız yerin maaş bodrosunu göstererek. Yada aileniz tarafından eğitim adı altında ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Günümüzde bankalarda çok çeşitli kredi imkanları bulunmaktadır. Bunlar tatil kredisi, ihtiyaç kredisi , eğitim kredisi gibi. Öğrenciler için çok büyük katkı olan eğitim kredisi oldukça tercih sebebi olmuştur.

Maddi olanağı olmayan aileler borçları tek seferde ödeyemeyebilirler. Bu durumda öğrenci kredisine başvurmak oldukça katkı sağlayacak bir imkandır. Yine aynı şekilde eğitim kredisi alabilmek için ise ailenizi temin gösterip bu haktan faydalanabilirsiniz. Sonuç olarak her aile çocuklarının eğitimi yarıda kalmaması için bu krediden faydalanmak istemektedir.

Bir cevap yazın