Hakkında Bilgiler > Genel Bilgiler > Peşinat Olmadan Konut Kredisi

Peşinat Olmadan Konut Kredisi

Konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak isteyen kişilerin en çok zorlandıkları konuların başında bankaların tamamına konut kredisi vermemeleri almaktadır. Yeni çıkarılan yasa ile beraber satın alınmak istenen konutun en fazla yüzde 80 oranında kredi kullandırma izni bulunmaktadır. Yani 100 bin liralık konut satın almak isteyen kişiler en fazla 80 bin liraya kadar konut kredisi onayı alabildiği için en az 20 bin lira peşinat çıkarmaları gerekmektedir.

Peşinatsız Konut Kredisi

Peşinat olmadan konut kredisi kullanmak isteyen kişilerin kullanabilecekleri en kolay yöntem eksik kalan tutar için ihtiyaç kredisi kullanmaktır. Ancak iki kredinin ödemelerinin çakışması durumunda kişi kredi borcu ödemesinde zorluk yaşayacağı için bu konuda çok dikkatli olmalı ve aylık gelire göre kredi taksit ödemelerini ayarlamalıdır.

Tamamına Konut Kredisi Veren Bankalar 2016

Peşinatsız konut kredisi olarak ta bilinen tamamına konut kredisi veren bankalar sayı olarak çok yüksek olmakla beraber ancak bu durumdan yararlanmak isteyen kişilerin bazı şartları taşımaları gerekmektedir. Tamamına konut kredisi kullanmak isteyen kişilerin mutlaka ikinci bir taşınmazın tapusunu da bankaya ipotek olarak göstermeleri gerekir. Bunun dışında kalan hiçbir durumda yasal olarak banka satın alınmak istenen konutun eksper tarafından belirlenen değerinin daha üstünde bir kredi kullanamamaktadır.

Bir cevap yazın