Hakkında Bilgiler > Genel Bilgiler > Sigara Fiyatları 2018

Sigara Fiyatları 2018

Sigara Fiyatları 2018 konusunda Parliament, Marlboro, Muratti, Lark, Chesterfield, L&M, Camel, Winston, Monte Carlo, Maltepe, Kent 2018 sigara fiyatları burada!

2018 yılı sigara fiyatları açıklandı. Peki hangi sigara ne kadar, kaç lira oldu en güncel bilgiyi yazımızda bulacaksınız. Editörlerimiz tarafından siz değerli okuyucularımızın bilgisine sunmak için detaylı bir araştırma sonucu en güncel sigara fiyatlarını aşağıda bir liste halinde verilmiştir.

2017 yılı Aralık ayı zamlarından sonra oluşan en güncel fiyat listesini yazımızda bulabileceksiniz. Şayet yeni bir zam gelmesi durumunda 2018 sigara fiyatları da en hızlı ve en güncel şekilde liste halinde siz okurlarımızın bilgisine sunulacaktır.

Şimdi dilerseniz hazırladığımız Sigara Fiyat Listesi‘ne hep birlikte göz atalım.

PARLIAMENT SİGARA FİYATLARI

2018 senesi Parliament Sigara Fiyatları için aşağıda oluşturduğumuz fiyat listesi ile hangi parliament ne kadar oldu detaylarıyla bilgilerinize sunmuş olacağız. Şimdi gelin Parliament fiyatı ne kadar, Uzun Parlement, Kısa Parliament, Parliament Night Blue, Aqua Blue, One, Slim ve Aqua Mentollü çeşitlerinin 2018 fiyatları zamlar sonrası ne durumda hep birlikte bakalım.

Uzun Parliament Fiyatı                 : 13,50 TL

Kısa Parliament Fiyatı                   : 13,50 TL

Parliament Slim Fiyatı                   : 13,50 TL

Parliament Aqua Fiyatı                  : 13,50 TL

Parliament Hakkında Kısa Bilgiler: 

Parliament sigarası, Marlboro’dan sonra dünyada en çok satılan ve en çok tüketilen sigara markasıdır. Dünyada en çok Parliament sigarası tüketen ve en çok pazar payına sahip ülkeleri belirtecek olursak: Suudi Arabistan, Rusya, Türkiye, Japonya, Kazakistan ve ABD gelmektedir. Yine tıpkı Marlboro gibi Amerikan üretimidir. Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan, tütün şirketler devi Philip Morris firmasına bağlıdır. Türkiye için üretim İzmir’de Philsa A.Ş tarafından gerçekleştirilmektedir. Şu an için Türkiye piyasalarında en çok tüketilen sigaralar arasında en pahalı sigara markası olma ünvanını taşımaktadır. Ayrıca diğer tüm sigaraların değeri yeni zamlarla 1,00 TL artarken Parliament sigarasınınki 1,50 TL birden artmıştır.  Sonuç olarak diyebiliriz ki 2018 Parliament Sigara fiyatları 13,50 TL olarak sabitlenmiştir ve 2018 Ocak ayı itibariyle son fiyat bu şekildedir. Yeni zamlar geldiği anda güncellenecektir.


MARLBORO SİGARA FİYATLARI

Marlboro Fiyatları 2018 yılı için aşağıdaki fiyat listesinde gösterildiği üzere zamlandı. Peki 2018 zamlarından sonra Marlboro (Malbora) fiyatı ne kadar, Marlboro ice blue, uzun Marlboro, kısa Marlboro, Marlboro Light ve diğer tüm Marlboro çeşitlerinin 2018 fiyatları aşağıdaki fiyat listesi ile bilgilerinize sunulmuştur.

Uzun Marlboro Fiyatı                      : 13,00 TL

Kısa Marlboro Fiyatı                       : 13,00 TL

Marlboro Blue Fiyatı                       : 13,00 TL

Marlboro Touch Blue Fiyatı           : 12,00 TL

Marlboro Gray Fiyatı                       : 12,00 TL

Marlboro Aqua Fiyatı                       : 12,00 TL

Marlboro One Fiyatı                        : 12,00 TL

Marlboro Hakkında Kısa Bilgiler:

Marlboro sigarası, dünyada en çok satılan ve en çok tüketilen sigara markasıdır. Amerikan üretimidir. Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan ve uluslarası tütün şirketler devi olan Philip Morris firmasına aittir. Marlboro markası ilk olarak filtresiz bir şekilde 1920’li yıllarda piyasaya sürülmüştür. Filtreli Marlboro ise ilk olarak 1955 yılında piyasaya sürülmüştür. Ülkemizde son gelen zamlarla birlikte 3 dal Marlboro ile 2 adet ekmek alabilirsiniz; bunu da hatırlatmayı borç biliriz.

MURATTİ SİGARA FİYATLARI

Muratti Sigara Fiyatları 2018 yılı için aşağıdaki fiyat listesinde gösterildiği üzere zamlandı. 2017 yılbaşı zamlarıyla birlikte Muratti rosso fiyatı ne kadar, Muratti Azure, Muratti One, Muratti Line, Muratti Tone, Muratti Slim fiyatı ve diğer tüm Muratti sigara çeşitlerinin 2018 yılı fiyat listesi sitemiz editörlerince düzenlenerek aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

Muratti Rosso Fiyatı                         : 11,00 TL

Muratti Azure Fiyatı                         : 11,00 TL

Muratti Tone Fiyatı                           : 11,00 TL

Muratti Mode Fiyatı                          : 11,00 TL

Muratti Mone Fiyatı                           : 11,00 TL

Muratti S-Mode Fiyatı                       : 11,00 TL

Muratti S-One Fiyatı                          : 11,00 TL

Muratti Sigarası Hakkında Kısa Bilgiler:

Muratti Sigarası da tıpkı Marlboro ve Parliament sigara markaları gibi dünyanın en büyük tütün şirketi  Philip Morris firmasına aittir. Uzun yıllar ülkemizde yasal olarak satışı yapılmamıştır. 2000’li yılların başından itibaren ülkemizde de satışı başlamıştır. Kendine özel bir tiryaki kitlesi bulunmakla birlikte yüksek nikotin ve zifir değerleri sebebiyle beğenmeyeni de çoktur. Son gelen zamlarla birlikte Muratti Fiyatı 11,00 TL olarak sabitlenmiştir. 2017 Ocak ayı itibariyle son fiyat bu şekildedir. Yeni zamlarla güncellenecektir.

LARK SİGARA FİYATLARI

Uzun Lark Fiyatı                                : 10,00 TL

Kısa Lark Fiyatı                                  : 10,00 TL

Lark Mode Blue Fiyatı                       : 9,50 TL

CHESTERFİELD SİGARA FİYATLARI

Uzun Chesterfield Fiyatı                   : 9,50 TL

Kısa Chesterfield Fiyatı                    : 9,50 TL

Chesterfield Slim Fiyatı                    : 9,50 TL

Chesterfield Click Fiyatı                    : 9,50 TL

Chesterfield Blue Fiyatı                    : 9,00 TL

Chesterfield Gray Fiyatı                    : 9,00 TL

L & M SİGARA FİYATLARI

Uzun L & M Fiyatı                               : 9,50 TL

Kısa L & M Fiyatı                                 : 9,50 TL

L & M Blue Line Fiyatı                        : 9,50 TL

L & M Mode Red Fiyatı                       : 9,00 TL

CAMEL SİGARA FİYATLARI

2018 yılı zamlı Camel Fiyatları için tablo haline getirdiğimiz fiyat listesi aşağıda bilgilerinize sunulmuştur. Camel Sigara Çeşitleri olan Camel Soft, Camel Box (Kutu), Camel White, Camel Green, kısa Camel ve Uzun Camel sigaralarına ait olan 2018 yılı en güncel fiyatlar düzenlenmiştir. Aklınızda oluşan Camel kaç lira, fiyatı ne kadar gibi soruların cevabını bulacağınızı umuyor ve  Camel çeşitlerinin 2018 fiyatları zamlar sonrası ne durumda hep birlikte bakıyoruz.

Camel Sigara Fiyatı                            : 10,00 TL

Camel Soft Fiyatı                                : 10,00 TL

Camel Box (Kutu) Fiyatı                     : 10,00 TL

Camel White Fiyatı                              : 10,00 TL

Camel Green Fiyatı                             : 10,00 TL

Camel Sigarası Hakkında Kısa Bilgiler:

Camel sigarası (okunuşu kemıl şeklindedir) ilk olarak 1913 yılında Amerika Birleşik Devletlerinde üretilmeye başlanmış ve günümüzde 100 yaşını devirmiş bir Amerikan sigara markasıdır. İlk üretildiğinde içerisinde Türk veya Amerikanın Virjinya Eyaletine ait tütünler bulunmaktaydı. Camel ile ilgili çeşitli efsaneler ortada dolaşmaktadır. Bunlardan en dikkat çekici olanı ise şüphesiz, Mustafa Kemal ATATÜRK’ün de bir Camel tiryakisi olduğu söylentisidir.

Camel Sigarası uzun yıllar en çok tercih edilen ve en pahalı sigaraların başında gelmekteydi. Ancak Çinlilerin firmaya ortak olmasıyla birlikte satış fiyatında düşüş yaşanmış; birçok tiryakisinin kalitenin düştüğünden yakınarak başka markalara yönelmesine neden olmuştur.

Camel Sigarasının kağıdında bir deve amblemi bulunmaktadır.


Camel Sigara Paketinde Bulunan Deve Ne Anlama Geliyor:

Rivayet o ki; 20. yüzyılın başlarında, Amerikada tütün tarlalarına ulaşabilmek için amansız çöllerin aşılması gerekmekteydi. Ancak o dönem yeterli taşıtların bulunmaması, at gibi binek hayvanlarının çöl ortamına dayanıksız olması ve insan gücüyle bu çöllerde tütün nakliyesi yapılamaması başlı başına bir sorundu. Sonrasında Amerikalılar, o güne dek adını hiç duymadıkları bir hayvanın varlığından haberdar oluyorlar: “Deve”. Develerin Afrikada bulunduğundan mütevellit hemen Osmanlı Padişahına heyet yolluyorlar (Afrika, o dönemde Osmanlığı hakimiyetinde bulunmaktaydı). Padişah Sultan Abdülmecit heyeti dinledikten sonra onlara birçok deve hediye ediyor. Böylelikle tütün tarlalarına rahatlıkla ulaşılıyor, sigara üretimi Amerikada artıyor ve Camel markası altında “Deve” logolu sigaralar piyasaya sürülüyor.


Şu an için güncel Camel Fiyatı: 10,00 TL’dir. Sonuç olarak Camel Sigara Çeşitlerini ve Fiyatlarını belirttiğimiz yazımız fiyat değişikliklerinde en hızlı şekilde güncellenecektir.

WINSTON SİGARA FİYATLARI

Winston Touch Fiyatı                       : 10,50 TL

Winston Sigara Fiyatı                       : 11,00 TL

(Winston Light, Mavi, Kırmızı, fiyat : 11,00 TL)

 

 MONTE CARLO SİGARA FİYATLARI

Monte Carlo Sigara Fiyatı                : 9,00 TL 

Monte Carlo Slender Fiyatı              : 8,50 TL 

LD Sigara Fiyatı                                 : 9,00 TL 

LD Slender Sigara Fiyatı                  : 8,50 TL

ROTHMANS SİGARA FİYATLARI

Rothmans Uzun Mavi Fiyatı            : 9,00 TL   

Rothmans Kısa Mavi Fiyatı              : 9,00 TL 

Rothmans Gri Sigara Fiyatı             : 9,00 TL 

Rothmans Slender Sigara Fiyatı    : 9,00 TL 

Rothmans Slim Sigara Fiyatı           : 9,00 TL

KENT (SWİTCH) SİGARA FİYATLARI

Kent Switch Sigara Fiyatı             : 10,00 TL 

Kent Blue Sigara Fiyatı                 : 12,00 TL 

Kent Gray Sigara Fiyatı                 : 12,00 TL 

Kent White Sigara Fiyatı               : 12,00 TL 

Kent Slim Sigara Fiyatı                  : 12,00 TL 

Kent D Range Blue Sigara Fiyatı  : 10,00 TL 

Kent D Range Gray Sigara Fiyatı  : 10,00 TL 

Kent N Range Black Sigara Fiyatı  : 12,00 TL 

Kent N Range Grey Sigara Fiyatı  : 12,00 TL

VİCEROY SİGARA FİYATLARI

2018 yılı zamlı Viceroy Fiyatları için tablo haline getirdiğimiz fiyat listesi aşağıda bilgilerinize sunulmuştur. Viceroy bir Amerikan sigarasıdır. Ayrıca Viceroy okunuşu hep sorun haline gelmiş bir sigaradır. Doğru telaffuzu: “Vaysroy” şeklindedir.

Uzun Viceroy (Kırmızı, Mavi, Gray) Sigara Fiyatı    : 9,50 TL 

Kısa Viceroy (Red, Navy Blue, Gray) Sigara Fiyatı  : 9,50 TL 

Viceroy Switch Sigara Fiyatı                       : 9,50 TL 

Viceroy Switch (Mentollü) Sigara Fiyatı   : 9,50 TL 

Viceroy D-Range Sigara Fiyatı                  : 9,00 TL

PALL MALL SİGARA FİYATLARI

2018 yılı zamlı Pall Mall Fiyatları fiyat listesi halinde aşağıda sunulmaktadır. Yine tahmin edersiniz ki Pall Mall sigara markası da bir Amerikan firmasına aittir.

Pall Mall (Kırmızı, Mavi, Turuncu, Siyah, Amber) Sigara Fiyatı    : 9,50 TL

LUCKY STRİKE SİGARA FİYATLARI

2018 yılı zamlı Lucky Strike Fiyatları fiyat listesi halinde aşağıda sunulmaktadır. Yine tahmin edersiniz ki Lucky Strike sigara markası da bir Amerikan firmasına aittir.

Lucky Strike Sigara Fiyatı    : 9,50 TL

TEKEL 2000 SİGARA FİYATLARI

Tekel 2000 sigarası British American Tobacco (BAT) firmasına ait bir Amerikan markasıdır.

Uzun Tekel 2000 (Kırmızı, Mavi) Sigara Fiyatı    : 9,00 TL 

Kısa Tekel 2000 (Kırmızı, Mavi) Sigara Fiyatı     : 9,00 TL 

Tekel 2000 DK Sigara Fiyatı                                  : 9,00 TL

TEKEL 2001 SİGARA FİYATLARI

Tekel 2001 sigarası da tıpkı Tekel 2000 gibi British American Tobacco (BAT) firmasına ait bir markadır.

Uzun Tekel 2001 (Kırmızı, Mavi) Sigara Fiyatı    : 9,00 TL 

Kısa Tekel 2001 (Kırmızı, Mavi) Sigara Fiyatı     : 9,00 TL 

Kısa Tekel 2001 Soft Sigara Fiyatı                       : 9,00 TL

SAMSUN 216 SİGARA FİYATLARI

Samsun 216 sigara markası, British American Tobacco (BAT) firmasına ait bir markadır.

Uzun Samsun 216 (Kutu – Box) Sigara Fiyatı           : 9,00 TL 

Kısa Samsun 216 (Yumuşak – Soft) Sigara Fiyatı     : 9,00 TL 

Uzun – Kısa Samsun (Normal) Sigara Fiyatı              : 9,00 TL

MALTEPE SİGARA FİYATLARI

Maltepe sigara markası da, British American Tobacco (BAT) firmasına ait bir markadır. 2018 Maltepe fiyatı aşağıdaki gibidir.

Uzun Maltepe (Soft – Yumuşak) Sigara Fiyatı    : 9,00 TL. 

Kısa Maltepe (Soft – Yumuşak) Sigara Fiyatı      : 9,00 TL. 

Kısa Maltepe (Kutu – Box) Sigara Fiyatı              : 9,00 TL.

VOGUE SİGARA FİYATLARI

Vogue (Mavi) Sigara Fiyatı                      : 14,00 TL 

Vogue Mentollü (Yeşil) Sigara Fiyatı      : 14,00 TL

HD Grubu SİGARA FİYATLARI

Kısa HD Sigara Fiyatı                      : 7,50 TL 

Uzun HD Sigara Fiyatı                     : 7,50 TL 

HD Slim (Altınyaprak, Blue) Sigara Fiyatı   : 8,00 TL 

President Kısa Sigara Fiyatı          : 7,50 TL 

President Uzun Sigara Fiyatı         : 7,50 TL 

Medley (Sarı, Mavi, Kırmızı, Beyaz)  : 7,00 TL 

Vigor Sigara Fiyatı                        : 8,00 TL 

Vigor Ultimate Sigara Fiyatı     : 8,00 TL 

Vigor Ocean Sigara Fiyatı         : 8,00 TL

SALEM SİGARA FİYATLARI

Salem Sigara Fiyatı                            : 12,50 TL

ANADOLU SİGARA FİYATLARI

Anadolu Sigara Fiyatı                        : 8,50 TL

IMPERIAL TABACCO SİGARA FİYATLARI

Imperial Tabacco markası, bir İngiliz markası olmakla birlikte Manisa İlimizde de üretim fabrikası bulunmaktadır. Meşhur Davidoff sigara markasının üreticisidir.

Davidoff  Sigara Fiyatı                                   : 13,00 TL   

West KS/SL Sigara Fiyatı                              : 9,00 TL 

West Grey Slims Sigara Fiyatı                      : 9,00 TL 

West Red Line / Navy Line  Sigara Fiyatı    : 9,00 TL 

Polo Grey / Blue / Purple Slims Sigara Fiyatı : 9,00 TL 

Bianca Rose Slims Sigara Fiyatı                  : 10,00 TL 

Bianca Lite Slims Sigara Fiyatı                    : 10,00 TL 

İmperial Dark Blue SL Sigara Fiyatı             : 9,00 TL 

İmperial Classic Red KS / SL Sigara Fiyatı  : 9,00 TL 

Bockwoods Sigara Fiyatı                               : 17,00 TL 

Monte Cristo Sigara Fiyatı                             : 17,00 TL

 2018 Yılı Ocak ayı en güncel fiyat listesi bu şekildedir. 2018 yılı içerisinde gelecek tüm yeni zamlarda listemiz en hızlı biçimde güncellenecektir.

 

Bir cevap yazın