Hakkında Bilgiler > Genel Bilgiler > Turkcell kredi notu öğrenme

Turkcell kredi notu öğrenme

Kredi çekerken akıllara gelen bir konu ise kredi notu. Kredi notu nedir? Kredi notumu nasıl öğrenebilirim gibi. Kredi notunu öğrenmenin bazı yolları vardır bunlar internet sms bankalar aracılığıyla yapılır. Kredi notunu merak edenler Turkcell ile kredi notunu anında öğrenebilirler. Bilindiği üzere kredi notu artık kredi başvurusu yapmak için çok önemli bir yere sahip. Kredi almak için kredi puanımızın yüksek olması gerekmektedir.

Bu da ancak şu şekillerde olabilmektedir . Bankalara olan borçların zamanında ödenmesi. Yine aynı şekilde adınıza kayıtlı faturaların zamanında ve eksiksiz ödenmesi sizin borcunuza sadık bir müşteri izlenimi yaratır ve bu sayede bankalar sizin kredi talebinizi uygun görecek ve krediyi verecektir. Bu yüzden kredi istemeden önce kredi puanınızı iyi bilmelisiniz. Eğer kredi notunuz düşük ise yükseltmek için uğraşmalısınız. Bunun da yolları vardır mesela hemen borçlarınızı kapatmak hesabınızı sıfırlamak. Ayrıca bankadan kredi kartı isteyebilirsiniz harcamalarınızı uygun bir şekilde yapıp düzenli ödemelerinizi yaparsanız bankalar size kredi vermek isteyecektir. Günümüzde kredi notu göstereceğiniz bir kefilden veya ipotek edeceğiniz bir şeyden daha önemlidir. Bu durumda kredi notu sizin kendi referansınız olmaktadır.

Kredi notumu öğrenmek istiyorum diyorsanız bunun bir yolu da Turkcell’in findeksle yapmış olduğu anlaşma ile kredi notunuzu öğrenebilirsiniz . Eğer sizde kredi notunuzun ne durumda olduğunu merak ediyorsanız Turkcell sayesinde kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Turkcell findeks ile bir anlaşma imzalayarak bankalara veya internete girmeden kredi notunu öğrenme imkanı sağlamaktadır. Üstelik sadece bir sms ile kredi notunun cebinize gelmesi mümkün. Eğer Turkcell hat kullanıyorsanız yapmanız gereken yapmanız gereken şey oldukça kolay. T.C kimlik numaranızı ve doğum yılınızı 1122’ye mesaj olarak atmak.

Bu sayede kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Verdiğiniz bu bilgiler sizin kredi notunuzun ne durumda olduğunu bildiriyor. Fakat bu işlemi gerçekleştirebilmek için 9 TL gibi bir ücret ödemeniz gerekiyor. Hattınızın faturalı olması durumunda bu ücret bir sonraki faturanıza yansıtılıyor. Faturasız hat kullanıyorsanız hattınızdan 9 TL ücret kesilecektir. Ayrıca kredi notunuzu öğrenmenin bir diğer yolu ise findeks sorgulama sayfaları ile notunuzu öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın