Hakkında Bilgiler > Son Dakika Kredi Haberleri 2018 > Üniversite Öğrencisi Kredi Çekebilir mi?

Üniversite Öğrencisi Kredi Çekebilir mi?

Üniversite öğrencisi kredi çekebilir mi, kredi çıkar mı sorusunun cevabı burada. Üniversite okuyan öğrencilere kredi veren bankalar listesi burada.

Ülkemizdeki öğrenci sayısı, çoğu ülke nüfusundan daha fazladır. Çoğu kişinin üniversite hayali var ve üniversite öğrencilerinin sayısı artıyor. Ne yazık ki, her öğrencinin maddi durumu eğitime elverişli değil. Bu nedenle, üniversitelerde kredi alan öğrencilerin sayısı çok fazladır. Burs, kredi veya destek almayan öğrenciler, kredi çekmeyi düşünüyorlar. Mali destek sağlamak için bazı bankalar, üniversitelere kredi sağlama hizmeti sunuyor. Normal olarak, bankaların gelirsiz kişilere kredi vermeyeceğini biliyoruz, ancak bu durumda bankalar öğrencilere ve kâr amacı gütmeyen ailelerine krediler veriyor. Öğrenciye borç veren bankaların başında, bir devlet bankası olan Ziraat Bankası geliyor. KYK aracılığıyla öğrencilere aylık krediler veren banka, öğrencilere uzun vadeli bir ödeme imkanı sağlıyor ve ödeme, okul bittikten 2 yıl sonra başlıyor.

Üniversite Öğrencilerine Kredi Veren Bankalar 2018

Günümüzde bazı bankalar, finansal durumu ülkemizde uygun olmayan üniversite öğrencilerine kredi sunmaktadır. Düşük limitli bu krediler, öğrencilerin nakit gereksinimlerini karşılamakta ve eğitim masraflarını desteklemektedir. TC Ziraat Bankası, 2018 yılında T.C. vatandaşı olan üniversite öğrencileri için aylık 400 TL, yurtdışı öğrencilerine 485 TL aylık maaş ödemeleri yapıyor.. TC Ziraat Bankası dışında İş Bankası, Denizbank, Garanti Bankası, Finansbank, Akbank ve Yapı Kredi gibi ülkemizin birçok bankası üniversite öğrencilerine kredi verebilir. Ayrıca üniversite öğrencileri, ihtiyaçları için sınırlı kredi kartı ve kredi kartı ile 1000-2000 liralık nakit avans alabilmektedirler.

Üniversiteliye Kredi Koşulları

Üniversite öğrencileri, maddi durumu sınıf, kitap, yeme içme ve evlilik gibi pek çok ihtiyaç için yetersiz kaldığında krediye başvurmak istiyorlar. Bu krediyi alabilmek için öncelikle bir kefil göstermelidir. Ancak öğrenci çalışıyorsa, maaş faturasını göndermek zorundadır. Öğrenci belgesi ile başvurmanız gerekir. 18 yaşındaki her üniversitenin uygulayabileceği eğitim kredileri şimdi her banka tarafından sağlanmaktadır.

Bir cevap yazın