Hakkında Bilgiler > EFT Saatleri ve Ücreti, EFT Nedir - Ne Demek - Nasıl Yapılır? > EFT Ne Zaman Hesaba Geçer? > Yapı Kredi Eft Ne Zaman Hesaba Geçer?

Yapı Kredi Eft Ne Zaman Hesaba Geçer?

Yapı kredi eft ne zaman hesaba geçer sorusunun cevabı burada. Sitemiz üzerinden Yapı kredi bankasından yapılan eft işleminin ne zaman hesaba geçeceğini öğren.

Bankada hesabı olan kişiler çeşitli ödemeleri için bu hesaplarından işlemler yapmaktadırlar. Yapılan işlemler arasında eft de yer almaktadır. Elektronik fon transferi olarak açıklaması yapılan eft işleminin yapılması için mesai saatlerinde olması gerekmektedir. Mesai saatleri dışında eft yapılmak istendiğinde bunun için ileri tarihli eft emri verilmesi gerekmektedir. Bu şekilde eft yapıldığında ise takip eden ilk iş günü mesai saatleri içinde işlem tamamlanacaktır.

Gün içinde yapılan eft eğer mesai saatleri içinde yapılmış ise aynı gün hesaba geçer. İş günü içinde yapılsa bile mesai saatlerinin sonunda yapılan eftlerin hesaba geçmesi ertesi güne kalabilir bunun için aynı gün içinde gerçekleşmesi için erken yapılması gerekmektedir.

Bir cevap yazın