Hakkında Bilgiler > Son Dakika Kredi Haberleri 2018 > Ziraat Bankası Cumartesi Açık mı?

Ziraat Bankası Cumartesi Açık mı?

Ziraat Bankası Cumartesi Açık mı? adlı konumuzda Ziraat Bankası hangi günler açık, hangi günler kapalı kısaca öğrenmiş olacaksınız!

Günümüzde yüksek miktardaki parayı tutmak, transfer etmek gibi işlemler insan eli tarafından yapılmaya kalkışılırsa oldukça tehlikeli bir hal alabilir. Gerek soygunlar, parayı kaybetme ihtimali gibi sebeplerden dolayı insanlar bu işlemlerini elden değil, bankalar aracılığıyla yapmaktadırlar. Bankalar artık hayatımızın ayrılmaz bir parçası konumuna geldiği şu günlerde bankalarla ilgili bir çok bilgiyi öğrenme ihtiyacı hissediyoruz. Çalışan bir insansanız maaşınızı bir banka hesabı ve banka kartı kullanarak alırsınız. Fatura ödemek isterseniz bankaları ve banka atmlerini kullanabilirsiniz. Şehir dışında okuyan bir çocuğunuz varsa ona para göndermek için yine bankaları kullanırsınız. Ev,araba almak için, düğün yapmak için, eğitiminiz için, kendinize iş kurarken sermaye oluşturmak için bankalar tarafından verilen kredi çeşitlerinden birine başvuru yaparsınız. Ve banka çalışanları da herkes gibi sıradan insanlar olduğundan dolayı tatile ihtiyaç duymaktadırlar ve bundan dolayı bankalar her  zaman açık olmamakta, insanlar 7/24 banka şubelerinden işlemler yapamamaktadırlar. Aslında hepimizin bildiği gibi bankalar sabah 8-9 civarı açılmaktadırlar. Kapanış saatleri ise akşam 5 – 6 gibi olur. Genelde bankalar hafta içleri açık olurlar bu saatler içerisinde. Bazı istisna durumlar olması durumunda ise bankalar çalışma saatlerini ve günlerini değiştirebilirler. Şehir içlerindeki genel bankalarda bu durum geçerli iken farklı yerlerdeki bankalarda farklı saatler ve farklı günlerde açık olma durumu söz konusudur.

Örneğin alışveriş merkezlerinde bulunan banka şubeleri cumartesi günleri de açık olmaktadır. Buna ek olarak havalimanlarındaki bankalar da Cumartesi günleri açık olmaktadırlar. Bu uygulama bütün şehirler ve bütün şubeler için geçerli olmamakta, sadece bazı şehirlerde bazı şubeler tarafından uygulanmaktadır. Bu günler ve saatler haricinde müşteriler banka şubelerinden işlem yapamasalar bile bu saatlerdeki banka işlem ihtiyaçlarını atmlerden, internet şubelerinden karşılayabilirler.

Haftasonu açık Ziraat Bankası

Cumartesi açık Ziraat Bankası şubesi

Tatilde açık olan Ziraat Bankası şubeleri : 

Haftasonu veya tatil günlerinde Ziraat Bankası’nın açık şubesi yoktur.


Bir cevap yazın