Hakkında Bilgiler > Genel Bilgiler > Ziraat Bankası Evlilik Kredisi

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi

Evlenmek isteyen çiftlerin desteklenmesi amacı ile kullandırılan evlilik kredi veren bankalar arasında yer alan Ziraat Bankası cazip koşullarla diğer bankalardan öne çıkmaktadır. Kredi kullanmak istiyorum diyen çiftlere özel olarak hazırlanan bu paketlerini normal ihtiyaç kredisi paketlerinden ayıran en önemli fark çok daha düşük kredi faiz oranları uygulanması ve daha iyi ödeme koşullarının sunulmasıdır.

Devlet Destekli Evlilik Kredisi 

Faizsiz kredi kullanmak isteyen çiftlere özel olarak geliştirilen evlilik kredisi geri ödeme ertelemesi ile de evliliğin bir düzene oturana kadar borç yükü ile çiftlerin boğuşmasını da engelliyor.

Türkiye’de evlilik yaşının yükselmesi ve evlenmek isteyen çiftlerin yüksek evlilik maliyeti nedeni ile sürekli bu isteklerini ertelemeleri sonucunda devlet destekli evlilik kredisi verilmesi gündeme alınmıştı. Faizsiz evlilik kredisi olarak ta bilinen bu kredi paketinden yararlanmak isteyen çiftlerin hem evlilik için maddi olarak gerekli yeterliliğe sahip olmadıklarını kanıtlamaları hem de evlilik kredisi yaş sınırı içerisinde yer almaları gerekmektedir.

Ziraat Bankası Çeyiz Kredisi 

Evlenmek isteyen çiftleri tasarruf etmeye yönelik olarak teşvik etmek amacı ile oluşturulan çeyiz hesabı belirli tutarda birikim yapan çiftlere karşılıksız devlet yardımı yapılmasını içermektedir. Hesapta en az 3 sene para biriktiren ve 27 yaşını doldurmadan evlilik gerçekleştiren kişilere hesapta biriktirdikleri tutarın yüzde 20’si oranında destek verilmesi sağlanmaktadır.

Bir cevap yazın