Hakkında Bilgiler > EFT Saatleri ve Ücreti, EFT Nedir - Ne Demek - Nasıl Yapılır? > Ziraat Bankası Havale EFT Ücretleri 2018

Ziraat Bankası Havale EFT Ücretleri 2018

Ziraat bankası havale ücretleri ve eft ücretleri 2018 yılında ne kadardır öğrenebilir, eft veya havale yaparken vereceğiniz ücreti hesaplayabilirsiniz.

Kamu bankalarından en köklü bankalar arasında olan TC Ziraat Bankası, son yıllarda gerçekleştirdiği atılımlarla teknolojik ürünleri sunmaya başlamıştır. İnternet şubesi ve mobil uygulamalar hem daha düşük maliyetle birçok işlem yapmanızı sağlar.

Ziraat Bankası’ndan aynı bankaya aktarma yani havale ücreti (transfer) nedir?

Ziraat bankasındaki hesabınızdan aynı bankadaki başka birinin hesabına para gönderme işlemi, havale işlemi olarak işlem görür. 2018 yılı için internet şubesinden yapılan işlemler için TC Ziraat Bankası’nın transfer ücreti 1.50 TL’ye güncellendi. Aynı işlemi ATM’de yaparsanız, 5.00 TL  ödeyeceksiniz. Fakat hesabınız yok ise 6.00 TL işlem ücreti ödersiniz. Bu işlemler Ziraat ticareti banka hesabına ve Ziraat Bankası işletme banka hesabına yatırım yaparsanız ödenecek miktardır. Tüm bu işlemlerde, ATM’den gönderdiğiniz veya para yatırdığınız para anında gönderdiğiniz kişinin hesabına işlenir.

TC Ziraat bankasından (EFT) başka bir bankaya para gönderme saatleri nelerdir?

Bir bankadan diğerine para göndermek bir EFT işlemidir ve yalnızca iş günlerinde ve belirli zamanlarda yapılabilir. TC Ziraat Bankasında, iş günlerinde 09: 00-17: 00 saatleri arasında başka bir bankaya para gönderebilirsiniz. Ancak TC Ziraat Bankası, saat 16: 00’dan sonra yapılan işlemlere Geç EFT Ücreti uyguluyor. Hafta içi ve mesai saatleri arasındaki günlerde, 09: 00-17: 00 saatleri arasında, EFT işlemlerinde para alıcıya hesap vermek için 10-15 dakika içinde geçer. Bu saatler haricindeki işlemler, bir sonraki iş gününün 09: 00-10: 00 saatleri arasında alıcının hesabına ulaşacaktır.

2018 TC Ziraat Bankası EFT Ücreti Nedir?

TC Ziraat Bankasının EFT ücreti internet şubesi için 3.50 TL olarak belirlenmiştir.

ATM tarafından ödenecek EFT ücreti 7,00 TL’dir.

TC Ziraat Bankası’nın mobil bankacılık kanalı için EFT ücreti 2017 yılında 2.50 TL olarak belirlendi.

Saat 16: 00’dan sonra ATM’den yapılan EFT işlemleri için, geç bir EFT ücreti olarak 9.00 TL ödenecektir.

TC Ziraat Bankası mobil şubesinden mobil eft ücreti 4.00 TL’dir.

TC Ziraat Bankası’nın EFT ücretlerini gözden geçirdiğimiz bu yazımızda size yardımcı olmaya çalıştık.

TC Ziraat Bankasından minimum maliyetle EFT yapabilmeniz için işlemlerinizi 16: 00’dan önce mobil şube ile yapmanızı öneririz.

Bir cevap yazın